!f İstanbul Aynı Anda 30 Şehirde, 15 Bin Sinemasevere Ulaşacak - Son Dakika

!f İstanbul Aynı Anda 30 Şehirde, 15 Bin Sinemasevere Ulaşacak

16.01.2014 15:13
!f İstanbul Aynı Anda 30 Şehirde, 15 Bin Sinemasevere Ulaşacak, System.String[]

Dünyada ilk kez !f İstanbul tarafından gerçekleştirilen 'alternatif film dağıtım ve paylaşım' projesi !f², bu yıl Kudüs'ten Kıbrıs'a 36 farklı noktaya ulaşacak.

Dünyada ilk kez !f İstanbul tarafından gerçekleştirilen 'alternatif film dağıtım ve paylaşım' projesi !f², bu yıl Kudüs'ten Kıbrıs'a 36 farklı noktaya ulaşacak. İş Bankası Maximum Kart ve İş'te Üniversiteli partnerliğinde ve online sinema sitesi MUBI ortaklığında yapılacak !f², festival filmlerinden beşini İstanbul'la aynı anda 30 şehre birden taşıyacak.

13 Şubat'ta yola çıkacak 13. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, yılın merakla beklenen filmlerini Türkiye'ye getirmeye devam ediyor. Festivalin özel gösterimleri ve etkinlikleriyle yine çok konuşulacak programında bu yıl, alternatif dağıtım ve paylaşım' projesi !f² özellikle dikkat çekiyor.

İş Bankası Maximum Kart ve İş'te Üniversiteli partnerliğinde ve online sinema sitesi MUBI ortaklığında beşincisi yapılacak !f², !f İstanbul'un festival salonlarını Türkiye'de 25 şehrin yanı sıra Lefkoşa, Gümrü, Kudüs, Erivan ve Ramallah'a taşıyacak. Festivalin son üç günü olan 21-22-23 Şubat tarihlerinde İstanbul'da gösterilecek 5 film, 30 şehir ve 36 farklı noktada, 15 bin kişiye aynı anda ulaşacak. Gösterimlerin ardından İstanbul'da yönetmenlerle yapılacak söyleşiler internet üzerinden canlı yayınlanacak ve bu şehirlerdeki katılımcılar da sohbeti izleyip, yönetmenlere soru sorabilecek.

Birlikte izliyor, birlikte güçlenip çoğalıyoruz

Alakır Nehri Kardeşliği'nin şehir ortaklığında gerçekleşecek !f² Antalya gösterimlerinden sağlanacak gelir, geçen yıl olduğu gibi yine Alakır HES davasının giderleri için kullanılacak. !f2 şehirlerine bu sene eklenen ve Bulancak Belediyesi ortaklığında yapılacak Giresun gösterimlerden sağlanan gelir Bulancak Engelliler Derneği'ne bağışlanırken, Ordu'da CO2 Medya'nın gerçekleştireceği gösterimler de sokak çocukları yararına yapılacak.

Ödüllü filmler 36 şehirde

Bir festival tarafından dünyada ilk kez gerçekleştirilen 'alternatif dağıtım ve paylaşım' projesi !f² kapsamında bu yıl; Biene Pilavcı'nın eski VHS kayıtları ve küçük bir kızın günlükleriyle başlayan hayat hikâyesinin izinde bir ailenin geçmişini arşınladığı Antalya'dan ödüllü belgeseli Tek Başına Dans, Louise Archambault'un Locarno'dan Seyirci Ödülü alan dokunaklı aşk filmi Gabrielle, San Sebastian'da Büyük Ödül'ün yanı sıra Özel Mansiyon ve Selanik'ten FIPRESCI ve Jüri Özel ödüllerini kapan, başroldeki Samuel Lange'ın oyunculuğuyla seyircilerin kalbini fethedecek Bad Hair/Kıvırcık Saç, ünlü İtalyan aktris Valeria Golino'nun ödüllerle taçlandırılan ilk yönetmenlik denemesi Honey/Bal ve İran kökenli Riahi Kardeşlerin birlikte yönettiği, insanlığın mücadele yöntemlerini FEMEN'den Wall Street'e, İspanyadaki konut mücadelesinden Mısır'a uzanan bir hikâye sarmalında anlatan Everyday Rebellion/Her Gün İsyan gösterilecek.

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında gerçekleşecek 13. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali,13 Şubat'ta İstanbul'da başlayacak ve 27 Şubat'ta Ankara'ya ve İzmir'e uğrayacak. Festival biletleri ise 31 Ocak'ta indirimli ön satışta.

!f² nedir?

!f², bir festival tarafından dünyada ilk kez gerçekleştirilen 'alternatif dağıtım ve paylaşım' projesidir. İş Bankası Maximum Kart ve İş'te Üniversiteli partnerliğinde ve tanınmış online sinema sitesi MUBI ile ortaklaşa düzenlenen !f² kapsamında, !f İstanbul'un farklı bölümlerinden 5 film seçilmekte. Festivalin İstanbul ayağının son üç gününde gösterilen bu 5 film, aynı anda Anadolu'da 20'den fazla şehirde ve Lefkoşa, Gümrü, Erivan, Kudüs ve Ramallah'daki sinemaseverlere ulaşıyor.

!f²'yi kimler düzenliyor?

!f² filmlerini !f İstanbul seçiyor, gösterimlerin organizasyonunu şehirlerdeki üniversiteler, dernekler, sanat inisiyatifleri ve sivil toplum kuruluşlardan sinemaseverler yapıyor. Gönüllülüğe dayanan bu işbirliği 5 yıldır kesintisiz sürüyor ve her yıl daha da büyüyor. Siz de bu sinema ağına katılmak ve kendi şehrinizde !f filmlerinin gösterilmesini sağlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gösterimler nasıl gerçekleşiyor?

!f² ortağımız olan online sinema platformu MUBI, seçilen 5 filmi festivalin son üç gününde ortaklarımıza açıyor ve İstanbul sinemalarıyla aynı anda, internet üzerinden gösterime sokuyor. Yüksek görüntü kalitesiyle gösterilen bu filmler aynı anda tüm ortak şehirlerde sinemaseverlere ulaşıyor. İstanbul'daki gösterimlerin ardından filmlerin yönetmenleriyle salonda söyleşi yapılırken ortak şehirlerimizdeki izleyiciler de internet üzerinden bu anı canlı izleyebiliyor ve yönetmene sorularını gönderebiliyor.

2014 !f² ortakları ve gösterim mekanları

Adana
Tarihi Kız Lisesi Binası
Adana Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sanat Merkezi

Afyon
Güzel Sanatlar Fakültesi Çok Amaçlı Salon
Afyon Kocatepe Üniversitesi

Antakya
Ehliddar Kültür Merkezi
Antakya Güncel Sanat Derneği

Antalya/ Kaleiçi
N'sin Cafe
Alakır Nehri Kardeşliği

Antalya/ Alanya
Alanya Ticaret Odası
Alanya Sinema Kültür Sanat ve Tanıtım Derneği

Artvin/ Hopa
Artvin Çoruh Üniversitesi – Hopa Yerleşkesi
Kültürler ve Renkler Topluluğu

Balıkesir/ Ayvalık
Sanat Fabrikası
Ayvalık !f 2 Girişimi

Batman
Batman Yılmaz Güney Sinema Salonu
Batman Kültür ve Sanat Derneği

Bursa
Konak Kültürevi Serdar Şafak Sahnesi
Nilüfer Belediyesi

Çanakkale
Mahal Sanat
Ece Ayhan Sivil Girişimi

Çanakkale/ Adatepe
Taşmektep
Taşmektep

Diyarbakır
Avrupa Sineması
Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği

Ermenistan/ Erivan
Media Initiatives Center
Internews Media Support NGO

Ermenistan/ Gümrü
Style Art Gallery
City Research Center

Eskişehir
Sinema Anadolu
Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi

Filistin/ Kudüs
Al Quds University/ Hind Husseini Building
Institute of Modern Media

Filistin/ Ramallah
Modern Media Institute Cinema
Institute of Modern Media

Gaziantep
Nar Sanat Derneği Etkinlik Salonu
Nar Bilim, Kültür ve Sanat Derneği

Giresun
Bulancak Sanat Tiyatrosu Sahnesi
Bulancak Belediyesi

İzmir/ Alaçatı
Atatürk Kültür Merkezi
Alaçatı Belediyesi & Alaçatı Turizm Derneği

Kıbrıs/ Lefkoşa
Audio Visual Hall
Sidestreets Educational and Cultural Initiative

Mardin
Mardin Sinema Derneği Salonu
Mardin Sinema Derneği

Mardin/Nusaybin
Mitanni Kültür Merkezi Sarya Sahnesi
Nusaybin Belediyesi/Mitanni Kültür M.

Mersin
Mersin Ü. Çiftlikköy Kampüsü Prof. Dr. Uğur Oral Kül. Mer. -A- Salonu
Mersin Üniversitesi Sinema Topluluğu

Muğla/ Bodrum/ Gümüşlük
Midtown Cinemaximum Bodrum Sinemaları
Gümüşlük Akademisi Vakfı

Muğla/ Datça
Metamorfoz Sanat Evi
Metamorfoz Sanat Evi

Muş
Genç Birikim Derneği
Genç Birikim Derneği

Ordu
Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu
Ordu Belediyesi & CO2 Medya & Gola Kültür Sanat ve Ekoloji Derneği

Rize/ Ardeşen
Ardeşen Kültür Sarayı Kongre Salonu
Ruba Doğa Sporları Kulübü & Gola Kültür Sanat ve Ekoloji Derneği

Rize/ Fındıklı
Fındıklı Meslek Yüksek Okulu Salonu
Fındıklı Esnaflar Odası & Gola Kültür Sanat ve Ekoloji Derneği

Samsun
Bulvar Yaşam ve Alışveriş Merkezi Kültür Salonu
Toplum Gönüllüleri Vakfı İğne Deliği Gençlik Merkezi

Şanlıurfa
MEFSAD Salonu
Mezopotamya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (Mefsad)

Şanlıurfa/ Viranşehir
Belediye Med Kültür Merkezi
Yapım 13 Film Prodüksiyon & Viranşehir Belediyesi

Trabzon
Lara Sineması
Trabzon Sinema Derneği

Tunceli
Belediye Gençlik Merkezi
Yapım 13 Film Prodüksiyon & Tunceli Belediyesi

Van
Van Kadın Derneği Toplantı Salonu
Van Kadın Derneği

!f İstanbul Aynı Anda 30 Şehirde, 15 Bin Sinemasevere Ulaşacak

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel !f İstanbul Aynı Anda 30 Şehirde, 15 Bin Sinemasevere Ulaşacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Devlet Bahçeli'nin Basın Danışmanı'ndan Bülent Arınç'a jet yanıt: Demirtaş'ın tahliyesini istemek haysiyetsizliktir Bülent Arınç'tan çok tartışılacak sözler: Osman Kavala'nın tutukluluğuna hayret ediyorum, Demirtaş da tahliye olabilir Yol isteyen sürücüye önce küfretti, ardından aracına zarar verdi! Dehşet anları kamerada Trafik cezası olanlar dikkat! Yapılandırmada borcunu peşin ödeyene yüzde 25 indirim uygulanacak Ünlü müzeden esprili paylaşım: Aleyna Tilki'nin balmumu heykeli de karantinaya alındı Aralarında polis, uzman çavuş ve öğretim görevlisinin bulunduğu 10 kişi, sit alanında define ararken yakalandı AB ve Almanya'dan art arda Türkiye'yle gerilimi tırmandıracak tehditler: Dönüm noktasındayız Koronavirüsü dize getiren Avustralya'da 52 bin kişi rugby maçını tribünden takip etti