"!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali" - Son Dakika

"!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali"

28.08.2019 14:36

"!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali", 13 Eylül'de İstanbul'da sinemaseverlerle buluşacak.

"!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali", 13 Eylül'de İstanbul'da sinemaseverlerle buluşacak.

Etkinlikte seyirciyle buluşacak filmler belli olurken, galalar bölümünde, aralarında "About Endlessness", "The Souvenir", "The Don't Die", "Too Late to Die Young" ve "I Lost My Body" adlı yapımların da olduğu 10 film sunulacak.

Festivalde yönetmenler Jim Jarmusch ve Joanna Hogg'un son filmleri de Türkiye'de ilk kez izleyici karşısına çıkacak.

Türk sinemasının efsanelerini ağırlayacak

!f Efsaneler bölümünde ise, "Tabutta Rövaşata", "Ağır Roman", "Eşkıya", "C Blok" ve "Salkım Hanım'ın Taneleri"nin de yer aldığı dönemlerinin efsanevi filmleri beyazperdede gösterilecek.

!f Kült seçkisinde ise David Lynch'in yönettiği "Blue Velvet", "Eraserhead", "Lost Highway" filmleri izlenebilecek.

Ulusal, uluslararası ve kısa filmler için 3 farklı jürisi bulunan festivalin uluslararası jüri başkanlığını Michel Franco yaparken, ulusal kategorinin jüri başkanlığını ise Ezel Akay üstlenecek.

Kısa filmler kategorisinde ise jüri başkanı olarak Anna Henckel-Donnersmarck yer alacak.

Festival, 13-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da, 19-22 Eylül tarihleri arasında ise İzmir ve Ankara'da sinemaseverlerle buluşacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel '!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor ABD'li uzmandan dikkat çeken Libya yorumu: Savaşı Türkiye kazandı Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu Ticaret Bakanlığı, esnafa yönelik yeni destek paketi için çalışma başlattı Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor Demirtaş ve Kavala sözleri tepki çeken Bülent Arınç'tan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum