!f İstanbul Film Festivali" Omü'de Başladı - Son Dakika

!f İstanbul Film Festivali" Omü'de Başladı

25.02.2017 17:18
!f İstanbul Film Festivali

Bu yıl 16’ncısı düzenlenen “!f İstanbul Film Festivali”, Ondokuz Mayıs Üniversitesi UZEM Kongre Merkezinde yapılan temsili gala ve kokteyle Samsun’da başladı.

Bu yıl 16'ncısı düzenlenen "!f İstanbul Film Festivali", Ondokuz Mayıs Üniversitesi UZEM Kongre Merkezinde yapılan temsili gala ve kokteyle Samsun'da başladı.

Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencilerinin, müzik dinletisiyle eşlik ederek renk kattığı etkinliğe; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Uluslararası İlişkiler Birimi Başkanı Prof. Dr. Rıdvan Kızılkaya, akademisyenler ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Festival ayrıca, Ara Güler, İzzet Keribar, Sabit Kalfagil gibi Türk fotoğrafçılığının duayen isimlerinin yanı sıra akademisyenlerin ve genç yeteneklerin çalışmalarının yer aldığı "Sinerji" isimli fotoğraf sergisine de ev sahipliği yaptı.

"Ana hedefimiz fotoğraf sanatının sinerjisini tüm şehirlerimize yaymak"

Sergiyle ilgili konuşan Sinerji Fotoğraf Sergisi koordinatörlerinden Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan, "Daha önce yedi yerde düzenlediğimiz ve 81 sanatçının fotoğraflarından oluşan bu serginin ana hedefi, fotoğraf sanatının sinerjisini tüm şehirlerimize yaymak. İsminin sinerji olmasının nedeni de bu" dedi.

Samsun'dan SAMFAD (Samsun Fotoğrafçılar Derneği) Başkanı Abdullah Sezgin, OMÜ Öğretim Görevlisi Atanur Sevim gibi iyi fotoğrafçıların çalışmalarının da sergilendiğini kaydeden Kaptan, yaza doğru Samsun OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesinde ikinci bir sergi düzenlemeyi düşündüklerini de sözlerine ekledi.

Fotoğraf sergisinin gezilmesinin ardından festivalin ilk sinema filmi olan "Tanna" sinemaseverlerle buluştu. - SAMSUN

!f İstanbul Film Festivali Omü'de Başladı
!f İstanbul Film Festivali Omü'de Başladı
!f İstanbul Film Festivali Omü'de Başladı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel !f İstanbul Film Festivali' Omü'de Başladı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Galibiyete hasret kalan Galatasaray'da Fatih Terim'e büyük tepki! Taraftarlar istifaya çağırıyor 19:38 Galibiyete hasret kalan Galatasaray'da Fatih Terim'e büyük tepki! Taraftarlar istifaya çağırıyor Bülent Korkmaz, Terim'le tartıştığı iddialarına cevap verdi: Saygısızlık yapmak gibi bir kişiliğim yok 19:13 Bülent Korkmaz, Terim'le tartıştığı iddialarına cevap verdi: Saygısızlık yapmak gibi bir kişiliğim yok Fatih Terim, Alanya mağlubiyeti sonrası sarı-kırmızılı taraftarlara sitem etti: Oyuncuları kaybederiz 18:29 Fatih Terim, Alanya mağlubiyeti sonrası sarı-kırmızılı taraftarlara sitem etti: Oyuncuları kaybederiz
DEVA Partisi Melikgazi İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri istifalarını verdi 18:24 DEVA Partisi Melikgazi İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri istifalarını verdi Fatih Altaylı'dan olay paylaşım! Terim'in maaşından dem vurup oyuncu tercihlerine ateş püskürdü 18:21 Fatih Altaylı'dan olay paylaşım! Terim'in maaşından dem vurup oyuncu tercihlerine ateş püskürdü Kanseri yenen şarkıcı Şimal tedavisinde sona yaklaştı: Bir göğsüm alınacak 17:20 Kanseri yenen şarkıcı Şimal tedavisinde sona yaklaştı: Bir göğsüm alınacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasındaki son seçim anketi! AK Partili isim canlı yayında oy oranlarını açıkladı 15:55 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasındaki son seçim anketi! AK Partili isim canlı yayında oy oranlarını açıkladı İngiltere'den dikkat çeken araştırma! Aşı olmayan herkes Delta varyantına yakalanacak 14:59 İngiltere'den dikkat çeken araştırma! Aşı olmayan herkes Delta varyantına yakalanacak
Advertisement