Geliştirdiği uygulamayla 16 yıl sonra özüne dönen Facebook'a sadece öğrenciler girebilecek - Son Dakika

Geliştirdiği uygulamayla 16 yıl sonra özüne dönen Facebook'a sadece öğrenciler girebilecek

11.09.2020 14:07

Facebook, sadece öğrencilere özel olarak yeni bir sosyal ağ geliştirdi. 'Facebook Campus' isimli sosyal ağı ile özüne dönen Facebook, kaybettiği genç kullanıcı kitlesini yeniden yakalamayı hedefliyor.

Sadece öğrencilere özel olarak geliştirilen 'Facebook Campus' isimli sosyal ağ ile birlikte Facebook 16 yıl sonra yeninden sadece öğrencilere hizmet vermeye başladı. Bu şekilde Facebook, 16 yıl sonra yeninden öğrencilere özel ağ kurulmuş oldu.

HARVARD ÖĞRENCİLERİNİN İLETİŞİMİ İÇİN KURULMUŞTU

NTV'nin haberine göre 2004 yılında kurulan Facebook, kaybettiği genç kitlesini 'Faceook Campus' ile yeniden yakalamayı hedefliyor. ABD'nin önde gelen üniversitelerinden birisi olan Harvard'da kurulan Facebook Harvard öğrencilerinin birbirleri ile dijital dünyada iletişim kurabilmesi için geliştirilmişti. İlerleyen yıllarda ABD'nin önde gelen diğer okulları da platforma eklenmişti. O dönem Facebook üyesi olabilmek için ABD'de eğitim veren bir üniversitede öğrenci olmak gerekiyordu. Zira platform sadece üniversite uzantılı elektronik posta adresi ile üyelik alıyordu.

ESKİYE DÖNÜŞ ADIMI

Kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşan Facebook bu kısıtlamayı kaldırarak isteyen herkesin üye olabileceği bir sosyal ağa dönüşmüştü. Şimdi Facebook eskiye dönüş olarak nitelendirilen bir adım attı. Yaklaşık 2 milyar kullanıcısı bulunan sosyal ağ, sadece okul e-posta adresleriyle kayıt olunan bir platform geliştirdi.

YETİŞKİNLER ERİŞEMEYECEK

Facebook Campus'e sadece öğrenciler üye olabilecek. Başka bir deyişle sıradan bir Facebook kullanıcısı, Campus ağındaki paylaşımlara erişemeyecek. Facebook'un bu hamlesi ile son dönemde kaybettiği genç kullanıcı kitlesini yeniden platforma çekmeyi amaçladığı belirtiliyor.

Geliştirdiği uygulamayla 16 yıl sonra özüne dönen Facebook'a sadece öğrenciler girebilecek

Son Dakika Dünya Geliştirdiği uygulamayla 16 yıl sonra özüne dönen Facebook'a sadece öğrenciler girebilecek - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (6)
  • zhr: ailelerin erişemeyeceği denetleyemeceği bir platform, gençleri yeniden kazanma gibi masum bir neden sunulmuş olsa da, iyi olabileceği gibi kötü olabilecek pek çok sonuçta olacaktır, her türlü rezillik için, gençlerin ahlakını yoketmek için her haltı yapan bu sistemler bu kadar masum sebepler yüzünden yapılmamıştır hiç bir zaman Cevap Yaz 9 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Çanakkale'de çiçek hastalığı paniği! 15 köy karantinaya alındı Bıçaklı kavgada kalbi duran şahıs, hastanede yaşama döndürüldü Rıdvan Dilmen'den ilginç penaltı yorumu: Futbolcular manikür yaptırmalı İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur Aniden yola çıkan koyun sürüsünün sebep olduğu kazada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı