Facebook 'Akıllı Gözlükleri' Gelecek Yıl Piyasaya Sürecek - Son Dakika

Facebook 'Akıllı Gözlükleri' Gelecek Yıl Piyasaya Sürecek

09.10.2020 13:22
Facebook 'Akıllı Gözlükleri' Gelecek Yıl Piyasaya Sürecek, System.String[]

Dünya'nın en büyük sosyal medya platformu Facebook, yapay zeka ve artırılmış gerçekliğe (AR) el atıyor.

Dünya'nın en büyük sosyal medya platformu Facebook, yapay zeka ve artırılmış gerçekliğe (AR) el atıyor.

Facebook araştırmacıları her ne kadar zaman alacağını düşünse de CEO Mark Zuckerberg'in hırsı ve Pazar öncülüğü heyecanını düşünen Batı medyası, Facebook'un ünlü gözlük üreticisi Ray Ban'la ortaklaşa çıkaracakları AR gözlüklerini gelecek yıl piyasaya süreceğini belirtiyor.

Bu yeni uygulamada, Ray-Ban akıllı gözlükleri, bir cep telefonuyla eşleştirmeyi zorunlu kılacak. Teknoloji firması, Facebook'un, lüks gözlük üreticisi Ray-Ban ile işbirliği içinde yapılan, ilk akıllı gözlükleri önümüzdeki yıl satılacak.

Duyuru, CEO Mark Zuckerberg'in artırılmış gerçekliğin (AR) geleceğine yönelik vizyonunu ortaya koymasıyla aynı zamana denk geldi.

HOLOGRAM MOTTOSU

"Arkadaşlarınızın hologramlarını evinize getiriyor" mottosu ile firma öne çıkmaya hazırlanıyor.

Bu rüya, mevcut koronavirüsle ilgili kısıtlamalar arasında özellikle çekici görünse de, böyle bir gelecek yine de bir az uzak gibi görünüyor.

Facebook Reality Labs Başkan Yardımcısı Andrew Bosworth yaptığı açıklamada "İnsanlara, dostlarıyla bağlantı kurmaları için daha iyi yollar sunabilecek cihazları keşfetme konusunda tutkuluyuz. Giyilebilir cihazlar bunu yapma potansiyeline sahip" ifadelerini kullandı.

Şu anda firmanın ilk akıllı gözlüklerinin tam olarak hangi özelliklere sahip olacağı belli değil, ancak gözlükler artırılmış bir gerçeklik katmanı oluşturmasa da, Facebook, ürününün AR dünyasına daha hızlı girişinin bir parçası olduğunu söyledi.

Facebook 'Akıllı Gözlükleri' Gelecek Yıl Piyasaya Sürecek

Son Dakika Teknoloji Facebook 'Akıllı Gözlükleri' Gelecek Yıl Piyasaya Sürecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ruhani ile telefonda görüştü! Azerbaycan-Ermenistan gerilimi ele alındı Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş 150 kişiyi koronaya kurban veren kentimizde tedbirlere uyulmaması korkutuyor Kızı Şeyma'yı öldüren babaya, ağırlaştırılmış müebbet 11 yaşındaki kız çocuğu, kendisine cinsel istismarda bulunan kişi serbest kalınca canına kıydı İzmir'de yolun ortasında kadını döven şahsa kimse müdahale etmedi! Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!