Facebook'dan Büyük Bir Zafer Daha! - Son Dakika

Facebook'dan Büyük Bir Zafer Daha!

02.01.2012 18:00
Facebook'dan Büyük Bir Zafer Daha!

Facebook'un çok büyük bir site olduğunu biliyoruz ama bu kadar büyüyeceği kimsenin aklına gelmezdi!

Hüseyin Cem Köylü

Facebook sadece bilgisayarda değil, mobil ortamda da en çok tıklanan sitelerin başında geliyor. Enders Analiz'in yeni raporuna göre aktif mobil Facebook kullanıcılarının sayısı 300 milyonu aştı.

"Beklediğimiz gibi en yoğun kullanım Android ve iOS platformlarında gerçekleşti. 70 milyon aktif RIM kullanıcısının yüzde 70'e yakını da Facebook uygulamasını yüklemiş, bir uygulama için oldukça yüksek bir rakam. Özellikle Noel sezonu nedeniyle mobil Facebook kullanımında normalin üzerinde bir artış olduğunu görüyoruz" diyor analist Benedict Evans...

Facebook ise "her sistem için ayrı uygulama" üretmek yerine, HTML5 üzerine yoğunlaşıp mobil siteyi güçlendirerek tüm sistemlere tek platformdan (site üzerinden) hizmet sunmak istiyor.

Windows Phone üzerinden Facebook mobil kullanımının kayda değmeyecek kadar az olduğunu belirten Evans, Nokia- Microsoft ortaklığının bu durumu değiştirebileceğini söylüyor.

Facebook'dan Büyük Bir Zafer Daha!
Facebook'dan Büyük Bir Zafer Daha!
Facebook'dan Büyük Bir Zafer Daha!

YORUMLAR
500
Meta'dan itiraf gibi Metaverse açıklaması! Meta'dan itiraf gibi Metaverse açıklaması! Hakim 8. Bölüm Fragmanı | Rüya değil, kabus yeni başlıyor! Hakim 8. Bölüm Fragmanı | Rüya değil, kabus yeni başlıyor! ABD'de 19'u çocuk 21 kişinin katledildiği terör saldırısında kan donduran iddia! '40 polis saldırı bitene kadar hiçbir şey yapmadı' ABD'de 19'u çocuk 21 kişinin katledildiği terör saldırısında kan donduran iddia! '40 polis saldırı bitene kadar hiçbir şey yapmadı'
Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Facebook'dan Büyük Bir Zafer Daha! - Son Dakika


Advertisement