Facebook'dan Büyük Bir Zafer Daha! - Son Dakika

Facebook'dan Büyük Bir Zafer Daha!

02.01.2012 18:00
Facebook'dan Büyük Bir Zafer Daha!, System.String[]

Facebook'un çok büyük bir site olduğunu biliyoruz ama bu kadar büyüyeceği kimsenin aklına gelmezdi!

Hüseyin Cem Köylü

Facebook sadece bilgisayarda değil, mobil ortamda da en çok tıklanan sitelerin başında geliyor. Enders Analiz'in yeni raporuna göre aktif mobil Facebook kullanıcılarının sayısı 300 milyonu aştı.

"Beklediğimiz gibi en yoğun kullanım Android ve iOS platformlarında gerçekleşti. 70 milyon aktif RIM kullanıcısının yüzde 70'e yakını da Facebook uygulamasını yüklemiş, bir uygulama için oldukça yüksek bir rakam. Özellikle Noel sezonu nedeniyle mobil Facebook kullanımında normalin üzerinde bir artış olduğunu görüyoruz" diyor analist Benedict Evans...

Facebook ise "her sistem için ayrı uygulama" üretmek yerine, HTML5 üzerine yoğunlaşıp mobil siteyi güçlendirerek tüm sistemlere tek platformdan (site üzerinden) hizmet sunmak istiyor.

Windows Phone üzerinden Facebook mobil kullanımının kayda değmeyecek kadar az olduğunu belirten Evans, Nokia- Microsoft ortaklığının bu durumu değiştirebileceğini söylüyor.

Facebook'dan Büyük Bir Zafer Daha!
Facebook'dan Büyük Bir Zafer Daha!
Facebook'dan Büyük Bir Zafer Daha!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Facebook'dan Büyük Bir Zafer Daha! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Celil Nalçakan, oyunculuk performansıyla Kırmızı Oda dizisine damga vurdu Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren koca olay yerinde bekledi ABD başkanlığı için yarışan Biden, ücretsiz koronavirüs aşısı sözü verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi