Facebook Ikinci Çeyrek Karını Yüzde 70 Arttırdı - Son Dakika

Facebook Ikinci Çeyrek Karını Yüzde 70 Arttırdı

27.07.2017 10:26
Facebook Ikinci Çeyrek Karını Yüzde 70 Arttırdı

Facebook'un karı 2017 yılının ikinci çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 70 arttı.

Facebook'un karı 2017 yılının ikinci çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 70 arttı. Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden Facebook, bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin bilançosunu açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, net karının bu yılın ikinci çeyreğinde 3,89 milyar dolara ulaşarak geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 70 artış kaydettiği belirtildi. Şirket, 2016'nın Nisan-Haziran döneminde 2,29 milyar dolar net kar elde etmişti.

Geçen yılın ikinci çeyreğinde 6,44 milyar dolar gelir elde eden Facebook'un bu senenin ikinci çeyreğinde gelirinin yüzde 45 arttırarak 9,32 milyar dolara ulaştığına da açıklamada yer verildi. Şirketin bu dönemdeki reklam gelirinin ise geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 47 artarak 9,16 milyar dolara ulaştığı ifade edildi.

(Ahmet Yüceer/İHA)

Servetinin yarısını kaybeden Zuckerberg, kriptodan umudunu kesti Servetinin yarısını kaybeden Zuckerberg, kriptodan umudunu kesti Facebook'ta NFT dönemi başlıyor! İşte Meta'nın hedefi Facebook'ta NFT dönemi başlıyor! İşte Meta'nın hedefi TikTok açıkladı: Kullanıcılar kurallara ne kadar uyuyor? TikTok açıkladı: Kullanıcılar kurallara ne kadar uyuyor?
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Facebook Ikinci Çeyrek Karını Yüzde 70 Arttırdı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement