Facebook Profil Kilitleme Özelliği Getiriyor: Tüm Dünyaya Yayılabilir - Son Dakika

Facebook Profil Kilitleme Özelliği Getiriyor: Tüm Dünyaya Yayılabilir

Taciz olaylarının çok ciddi miktarlarda artış göstermesiyle birlikte, Facebook profil kilitleme özelliği getirdi.

Facebook Profil Kilitleme Özelliği Getiriyor: Tüm Dünyaya Yayılabilir, System.String[]

Taciz olaylarının çok ciddi miktarlarda artış göstermesiyle birlikte, Facebook profil kilitleme özelliği getirdi. Böylece herhangi bir taciz sorunu ile karşılaşıldığında önlem almış olunacak. İşte merak edilen bütün detaylar.


Facebook platformu dünya genelinde milyarlarca insana hizmet veriyor. Özellikle de Asya kökenli çok fazla kullanıcıya sahip olan şirket, aynı zamanda bazı sorunlar da yaşıyor. Kadınların çok fazla cinsel saldırıya uğradığı Hindistan, bunun en temellerinden bir tanesi. Ancak şirket buna karşı hazırlıklı.


Facebook profil kilitleme özelliği kullanıma açıldı


Facebook Hindistan'ın kamu politikası direktörü Ankhi Das konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ona göre Facebook üzerinden yapılan cinsel tacizler, çok büyük bir sorun oluşturuyor ve bir an önce önlem alınması gerekiyor.


Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Facebook, açıkçası Hindistan'da pek güvenli görünmüyor. Neredeyse her gün bu platform üzerinden tacize uğrayan kullanıcılar polise durumu haber verseler bile, hiçbir sonuç alamıyor. Polis onlara ulaşmanın imkansız olduğunu biliyor.


Facebook'a getirilecek profil kilitleme özelliği ile birlikte, kişilerin durumları ve fotoğrafları sadece arkadaşları tarafından görülebilecek. Böylece başka birisinin onun hakkında bilgi alması engellenecek. Şimdilik bu özellik sadece Hindistan'da kullanılıyor olsa bile, dünya geneline yayılma ihtimali yüksek.

Kaynak: Tamindir


Son Dakika

Kuruluş Osman'da Ertuğrul Gazi karakterini Yeşilçam'ın usta oyuncusu Ediz Hun canlandıracak Yemekteyiz programını bırakan Seda Sayan, kendisini eleştiren takipçisine küfürle karşılık verdi Jennifer Aniston, çıplak pozunu koronavirüs yardım kampanyası için açık arttırmaya çıkardı Ebru Polat takipçilerini uyardı: Dost deyip evinize aldığınız insanlar, kocalarınızı elinizden alırlar Survivor'da yeni dönem başladı! Kaptanlık oyununu kazanan Cemal Can ve Sercan takımlarını kurdu Beyazıt Öztürk'ten "Beyaz Show" hayranlarına müjdeli haber: Yeniden başlamak istiyorum Çukur'un Mahsun'u Berkay Ateş, 19 yaşındayken Tarkan'ın konserlerinde koruma olarak görev yaptığını anlattı Sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci, ikiz annesi olmaya hazırlanıyor Sevgilisiyle yürüyüşe çıkan ünlü şarkıcı, fileli taytıyla dikkat çekti Sevgilisinin evlenmekten vazgeçtiği televizyon sunucusu intihar etti Ünlü oyuncu Ezgi Mola, eylül ayında evleniyor Komedyen Cem Yılmaz, bahçesinin içini gözetleyenleri mahkemeye veriyor Aslışah Alkoçlar'dan ablası Neslişah Düzyatan'a sitem: Virüs var diye beni eve almıyor Kendisini uyaran Acun Ilıcalı'ya gülerek cevap veren Yunus Emre, hatasından dolayı herkesten özür diledi Survivor 2020'de adaya veda eden isim Aycan Yanaç oldu
17:09