Facebook Yavaşlıyor Mu? - Son Dakika

Facebook Yavaşlıyor Mu?

14.02.2012 18:00
Facebook Yavaşlıyor Mu?

Facebook hala dünyanın en büyük sitelerinden biri... Ama bu habere göre ters giden bir şeyler de var

Facebook dışarıdan bakıldığı zaman hiç durmadan büyüyen ve genişleyen bir site. Fakat "IPO" ile başlatılan halka arz durumundan sonra Facebook'un Kanada ve Amerika'daki kullanıcı sayısında büyük bir oradan düşüş olduğu saptandı. Kullanıcı sayısında meydana gelen bu düşüşe daha yakından bakan yetkililer, bu durumun Amerika ile sınırlı olmadığını, aynı zamanda Avrupa ve Asya'da da büyük bir düşüş olduğunu gördü.

The Menlo Park isimli Kaliforniyalı şirket, 2011 yılının son çeyreğinde Facebook'a 45 milyon adet kullanıcı eklendiğini açıkladı. Bu rakam Facebook'un 2009 yılından bu yana gördüğü en düşük artış oranı. Bu artışla birlikte toplam kullanıcı sayısı da 845 milyona çıkmış oldu. Yine de Hindistan, Güney Kore ve Japonya'daki Facebook kullanıcı sayısında son altı çeyreğin en az artışı gerçekleşti.

Konuyu yakından takip edenlere göreyse Facebook'un bir anda parlayan yıldızının düşüşe geçmesi ve eskisi kadar fazla kullanıcıya ulaşamaması gayet normal zira Facebook ilk olarak karşımıza çıktığında daha önce görülmemiş bir şeydi... Nitekim piyasa analizcilerine göre Facebook yapacağı yeni reklam kampanyaları ve üreteceği farklı fikirler ile birlikte yine eski yükseliş profiline ulaşabilir; yapacağı en büyük yatırımlardan bir tanesiyse dünyanın en büyük internet pazarı olan ve hükümet tarafından engellendiği Çin pazarına girmek olacaktır.

Kaynak: Chip.com.tr
YORUMLAR
500
Kanada, ülkeye kara sınırından kaçak giren sığınmacıları ABD'ye iade edecek Kanada, ülkeye kara sınırından kaçak giren sığınmacıları ABD'ye iade edecek Kanada, ülkeye kara sınırından kaçak giren sığınmacıları ABD'ye iade edecek Kanada, ülkeye kara sınırından kaçak giren sığınmacıları ABD'ye iade edecek Kanada, ülkesine kara sınırından giren sığınmacıları ABD'ye iade edecek Kanada, ülkesine kara sınırından giren sığınmacıları ABD'ye iade edecek

Son Dakika Teknoloji Facebook Yavaşlıyor Mu? - Son Dakika


Advertisement