Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Medipol Hastanesi ile ilgili iddialara yanıt verdi - Son Dakika

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Medipol Hastanesi ile ilgili iddialara yanıt verdi

26.03.2020 00:01

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakan olmadan önce yönetiminde yer aldığı Medipol Hastanesi ile ilgili bir basın mensubunun yönelttiği, "Hastanede doktor ve temizlik elemanları dışındaki personelin zorunlu izne çıkarıldığı söyleniyor bu doğru mu?" sorusuna, "Bu tip şeylere inanmayın. Bu algıları oluşturmak isteyenler var" yanıtını verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakan olmadan önce yönetiminde yer aldığı Medipol Hastanesi ile ilgili bazı basın yayın organlarında yer alan "Medipol Hastanesi'nde doktor, hemşire ve temizlik çalışanları dışındaki tüm personel zorunlu olarak yıllık izne, yıllık izni olmayanlar ise ücretsiz izne çıkartıldı" haberlerini yalanladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Türkiye'deki koronavirüs salgını ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan iki bakan, daha sonra basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularına yanıt verdi.

"BU ALGILARI OLUŞTURMAK İSTEYENLER VAR"

Toplantının ardından bir basın mensubu, Fahrettin Koca'ya, bakan olmadan önce yönetiminde yer aldığı Medipol Hastanesi ile ilgili "Sahibi olduğunuz Medipol hastanesinde doktor ve temizlik elemanları dışındaki personelin zorunlu izne çıkarıldığı söyleniyor bu doğru mu" sorusunu yöneltti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu soruya, "Bu tip şeylere inanmayın. Bakın ben ilişkimi kestim. Son 1-1,5 yılda oradaki arkadaşlara sorun, beni kaç kez görmüştür. Bu süreçte böyle bir durum asla söz konusu değil. Bu algıları oluşturmak isteyenler var, lütfen bunlara inanmayın" şeklinde yanıt verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Medipol Hastanesi ile ilgili iddialara yanıt verdi
Bakan Koca'ya açıkça soruldu: Koronavirüs tedavisinde başarılı olan ilaç piyasadan neden toplatıldı? Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca, koronavirüs ne kadar sürecek sorularına yanıt verdi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, müjdeli haberi verdi: Taburcu olan 2, iyileşen 26 hastamız var Son Dakika: Okullara verilen ara 30 Nisan'a kadar uzatıldı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Yoğun bakımda dün itibariyle 136 hasta var

Son Dakika Güncel Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Medipol Hastanesi ile ilgili iddialara yanıt verdi - Son Dakika


Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Hatay'daki terör saldırısının ardından akıllara ABD'nin uyarısı geldi Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu 20 yaşında intihar eden İngiliz modelin ailesi: 13 yaşında cinsel istismara uğradı