Kılıçdaroğlu, İnce ile görüşecek: Gündemi diğer partilerle yaptığı görüşmeden farklı olmayacak - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Kılıçdaroğlu, İnce ile görüşecek: Gündemi diğer partilerle yaptığı görüşmeden farklı olmayacak

27.03.2023 20:18

Seçimin ikinci tura kalmayacağını söyleyen CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Muharrem İnce ile görüşeceğini söyledi. Öztrak, "Genel Başkanımız, diğer partilerle nasıl görüşüyorsa, sayın İnce ile de görüşecek ve bu diğer gündemi de diğer partilerle yaptığı görüşmeden farklı olmayacak." ifadelerini kullandı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, bugün CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Seçimlerle ilgili konuşan Öztrak, ikinci tura kalmadan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanacağını belirtti.

"KILIÇDAROĞLU, İNCE İLE GÖRÜŞECEK"

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öztrak, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Muharrem İnce ile görüşeceğini söyledi. Öztrak, "Genel Başkanımız, diğer partilerle nasıl görüşüyorsa, sayın İnce ile de görüşecek ve bu diğer gündemi de diğer partilerle yaptığı görüşmeden farklı olmayacak. Biz bu seçimin ikinci tura kalmayacağını biliyoruz. Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu birinci turda bu ülkenin 13'üncü Cumhurbaşkanı olacak ve 15 Mayıs sabahı bambaşka bir Türkiye'ye uyanacak. Listeler üzerinde arkadaşlarımız çalışmaya devam ediyor. Bitince gerekli açıklamaları yapacaklar" dedi.

"BAKTILAR PABUÇ PAHALI, NİHAYET MİLLET AKILLARINA GELDİ"

En düşük emekli maaşının artırılması düzenlemesine gazilerin de eklenmesi ve Bakanlıkların yeni personel alımlarıyla ilgili açıklamaların anımsatılması üzerine Öztrak, şunları söyledi: "Bu hükümet 20 yıldır beşli çeteye hizmet etti ama sandık ufukta göründü baktılar pabuç pahalı, nihayet millet akıllarına geldi. Keşke sandık gelmeden tüm bunları yapsalardı. Millete yok yere yıllarca eziyet ettiler ama milletimiz neyin ne için yapıldığını gayet iyi biliyor. Yıllarca beşli çeteler için çalışanlara bunun cevabını sandıkta verecek."

"ANAYASA'NIN HÜKÜMLERİ BELLİ"

CHP'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adaylığına itiraz edip etmeyeceğine ilişkin yöneltilen soruya da Öztrak, "Bu konuda YSK'ya yapılacak yeteri kadar itiraz başvurusu yapılıyor. Anayasa'nın hükümleri belli, yasalar belli… Tabii bu ülkede Anayasa'nın askıya alındığı bir düzen olduğunu da unutmamak lazım. Millet İttifakı'nın kuruluşundaki gaye tüm bu adaletsizlikleri, hukuksuzlukları bitirmektir" yanıtını verdi.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR (3)
  • güneş güneş: ben olsam bay kemalı kabul etmem. sy inçi kendini kullandırma Cevap Yaz 8 1 Yayından Kaldır
  • Erkan Çaçen: Paça tutuştu değil mi anladınız bu iş olmayacak muharrem kafalayayim ona da bir yardımcılıklarını ya kilicdaroglu sen densiz adamsın bahane bulduğun reise yapmadıklarını yapacak diyerek sen yaptın 10 tane yardımcı atayacak dedin o yapmadı sen yaptın millet inşallah hak ile batılı ayırır. Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
  • Uğur Yazıcı: Bu Ülkeyi sizin zihniyetinize asla teslim etmeyeceğiz!!!!14 Mayıs da bir defa daha yenileceksiniz... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Güncel Kılıçdaroğlu, İnce ile görüşecek: Gündemi diğer partilerle yaptığı görüşmeden farklı olmayacak - Son Dakika


Advertisement