Faik Öztrak: Milli Gelir Son 11 Yıldır Yerinde Saydı - Son Dakika

Faik Öztrak: Milli Gelir Son 11 Yıldır Yerinde Saydı

09.12.2022 11:43
Faik Öztrak: Milli Gelir Son 11 Yıldır Yerinde Saydı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Yolsuzluk olmasa Türkiye rahat rahat 2 trilyon dolarlık milli gelire sahip olup, 2023’te dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girebilirdi. Ama milli gelir onun yerine son 11 yıldır yerinde saydı” açıklamasını yaptı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Yolsuzluk olmasa Türkiye rahat rahat 2 trilyon dolarlık milli gelire sahip olup, 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girebilirdi. Ama milli gelir onun yerine son 11 yıldır yerinde saydı" açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye'nin Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) verilerinin yer aldığı grafiği, sosyal medya hesabında paylaştı. Öztrak'ın paylaştığı grafikte Türkiye'nin milli geliri 11 yıl boyunca artışın olmadığı görüldü. Öztrak, paylaşımında şu açıklamayı yaptı:

"Yolsuzluk olmasa Türkiye rahat rahat 2 trilyon dolarlık milli gelire sahip olup, 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girebilirdi. Ama milli gelir onun yerine son 11 yıldır yerinde saydı."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
'KOSGEB Çalışmaları ve Teşvikleri' konferansı 'KOSGEB Çalışmaları ve Teşvikleri' konferansı Casper'dan öğrenciler için tatil rehberi Casper'dan öğrenciler için tatil rehberi Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası Osmaniye'de başladı Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası Osmaniye'de başladı

Son Dakika Güncel Faik Öztrak: Milli Gelir Son 11 Yıldır Yerinde Saydı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement