- Fakir Baykurt'un kitapları, kitap köşesinde yaşayacak - Son Dakika

- Fakir Baykurt'un kitapları, kitap köşesinde yaşayacak

12.10.2019 16:55

Fakir Baykurt'un kitapları kitap köşesinde yaşayacakBURDUR - Burdur Belediye Başkanlığı ve FAKİR-DER tarafından, Burdurlu Yazar Fakir Baykurt'un ölümünün 20'nci yıl dönümü dolayısıyla İstasyon Caddesi'nde oluşturulan Fakir Baykurt Kitap Köşesi düzenlenen törenle halkın hizmetine açıldı.

Fakir Baykurt'un kitapları kitap köşesinde yaşayacak

BURDUR - Burdur Belediye Başkanlığı ve FAKİR-DER tarafından, Burdurlu Yazar Fakir Baykurt'un ölümünün 20'nci yıl dönümü dolayısıyla İstasyon Caddesi'nde oluşturulan Fakir Baykurt Kitap Köşesi düzenlenen törenle halkın hizmetine açıldı.

Burdur Belediye Başkanlığı ve Fakir Baykurt Kültür Sanat Derneği tarafından Burdurlu Yazar Fakir Baykurt'un ölümünün 20'nci yıl dönümüne özel tören düzenlendi. Anma törenine, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Yeşilova İlçe Başkanı Ferdi Ay, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer il genel meclisi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

"Fakir Baykurt önemli bir hemşehrimizdir"

Fakir Baykurt'un yazılarının günümüze ışık tuttuğunu ifade eden Belediye Başkanı Ercengiz, "Ben Fakir Baykurt'un yaşadığı dönemden bu döneme projeksiyon tutan ve o dönemde yazdığı yalın köy hayatını ve kent birleşimini, O günlerde Türkiye'nin içinde bulunduğu birçok açmazın nasıl açılabileceğini ve Türkiye'nin sağlıklı yapılaşması için kendi hayatından kesitleri de içine koyarak, yazdığı birçok kitabın günümüzde hala güncelliğini kaybetmediğini söyleyerek sözlerime başlamak istiyorum. Aslında Fakir Baykurt, bir köy kent projesinin tende can bulduğu en önemli bugünlere kadar bizlerin taşıyabildiği, görebildiği ve fikirlerini anlamaya çalıştığı önemli bir hemşehrimizdir" dedi.

Ercengiz, Fakir Baykurt'un kitaplarına bakıldığında Türkiye'deki köy insanının nasıl yaşaması gerektiği, en yalın halde Anadolu insanının nasıl olduğunun görüldüğünü kaydetti. Ercengiz, "Fakir Baykurt aslında kendi siyasi görüşünü bugün burada uzun uzun anlatmaya gerek yok. Sadece topluma öğütlediklerine bakıldığında, Burdur'un bir değeri olarak görülmeli, hangi siyasi görüşten olursa olsun, tüm hemşerilerimizin Burdur'un bir değeri olarak, ona sahip çıkması gerektiğine ben inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, bugün burada olan herkese tekrar teşekkür etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

- Fakir Baykurt'un kitapları, kitap köşesinde yaşayacak
- Fakir Baykurt'un kitapları, kitap köşesinde yaşayacak
- Fakir Baykurt'un kitapları, kitap köşesinde yaşayacak
- Fakir Baykurt'un kitapları, kitap köşesinde yaşayacak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel - Fakir Baykurt'un kitapları, kitap köşesinde yaşayacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye Evde çıkan yangında dumandan zehirlenen 2 çocuk hayatını kaybetti Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi Son Dakika: Türkiye'de 25 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 72 can kaybı, 2017 yeni vaka tespit edildi F.Bahçe'den müthiş geri dönüş! Trabzonspor'u net skorla mağlup ettiler