Farklı Kültürler Adıyaman'da Buluştu - Son Dakika

Farklı Kültürler Adıyaman'da Buluştu

07.09.2012 15:40
Farklı Kültürler Adıyaman'da Buluştu, System.String[]

Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi ile İpek Yolu Kalkınma Ajansı tarafından ortaklaşa düzenlenen Avrupa Birliği destekli 'Grundtwig' projesi hayta geçirildi.

Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi ile İpek Yolu Kalkınma Ajansı tarafından ortaklaşa düzenlenen Avrupa Birliği destekli 'Grundtwig' projesi hayta geçirildi.

Farklı ülkelerden 24 kişinin katıldığı eğitim semineri kapsamında kursiyerlere eğitimlerin yanı sıra Adıyaman, Gaziantep ve Şanlıurfa illerini kapsayan geziler düzenlenecek. 3-10 Eylül tarihleri arasında Isıas Otel'de gerçekleştirilen 'Yetişkin Eğitiminde Örgün Olmayan Eğitimi' konulu eğitim seminerine Almanya'dan 1, Romanya'dan 4, İtalya'dan 6, Macaristan'dan 6, Avusturya'dan 1, Polonya'dan 2 ve Türkiye'den 4 olmak üzere 24 kişi katılıyor. 18 bin euro bütçeli projeyi Adıyaman'da başlatmaktan ve farklı ülkenin insanlarını Adıyaman'da buluşturmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten İpek Yolu Kalkınma Ajansı Proje Koordinatörü Osman Sert, "Toplamda 20 tane Avrupa'dan gelen katılımcımız var. Herkes normalde örgün eğitim alabiliyor. İlköğretimde, ortaokulda, üniversitede gereken örgün eğitimi alıyor fakat yetişkin eğitimi dediğimiz Halk Eğitim Merkez'lerinde verilen eğitimlerden kimsenin haberi yok. Daha doğrusu bununla ilgili genel olarak bir bilgileri yok. Bu insanların burada bulunma amacı yetişkin eğitiminde nasıl bir yol izlenmeli? ve bu yol nasıl olmalı? Bununla ilgili genel olarak. Bilgi sahibi oluyorlar. Dolayısıyla buradaki insanların çoğu doktora öğrencisi yada bu yolda ilerleyen öğretmen olacak öğretmen olabilecek niteliğe sahip insanlar." dedi.

Proje kapsamında verilen eğitimlerle ilgili bilgiler veren Ulusal Ajans'ın Hayat Boyu Öğrenme ve Gençlik Programları eğitmeni Tuğba Çanşalı, " Çeşitli çalışmalar yapıyoruz, oyunlar yapıyoruz. Bunlarla farklı öğrenme yaklaşımları üzerinde duruyoruz. Çok eğeleniyorlar ama aynı zamanda çok fazlada şey öğreniyorlar. Özellikle bir takım bilgileri oyunlarla aslında öğrenebileceğimizi deneyimleyerek daha iyi öğreneceğimizi ve o bilginin çok daha kalıcı olacağını görüyoruz. Bu çalışma süresince." dedi.

Farklı Kültürler Adıyaman'da Buluştu
Farklı Kültürler Adıyaman'da Buluştu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Farklı Kültürler Adıyaman'da Buluştu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronaya yakalanan Cemal Enginyurt, helallik istedikten sonra sitem etti: İnsan değilsiniz Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Vestel, iki İngiliz beyaz eşya firmasını satın aldı Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Şömine süsü olarak kullandığı kafatası, 8 yıldır kayıp olan adama ait çıktı Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 20 kişi yaşamını yitirdi Erzincan'da 4,3 büyüklüğündeki deprem, bazı yapılarda çatlaklar oluşturdu Hayatını bu işten kazanıyor! Görme engelli genç, çektiği fotoğraflarla büyülüyor