Fas'ta hükümeti kurmakla görevlendirilen Ahnuş, İlerleme ve Sosyalizm Partisi ile görüştü - Son Dakika

Fas'ta hükümeti kurmakla görevlendirilen Ahnuş, İlerleme ve Sosyalizm Partisi ile görüştü

15.09.2021 16:59
Fas'ta hükümeti kurmakla görevlendirilen Ahnuş, İlerleme ve Sosyalizm Partisi ile görüştü, System.String[]

Fas'ta genel seçimlerden birinci çıkan Milli Bağımsızlar Birliğinin (RNI) Genel Sekreteri Aziz Ahnuş, yeni hükümeti kurmaya yönelik istişareler kapsamında Mecliste 21 sandalye kazanan İlerleme ve Sosyalizm Partisi yetkilileri ile bir araya geldi.

Fas'ta genel seçimlerden birinci çıkan Milli Bağımsızlar Birliğinin (RNI) Genel Sekreteri Aziz Ahnuş, yeni hükümeti kurmaya yönelik istişareler kapsamında Mecliste 21 sandalye kazanan İlerleme ve Sosyalizm Partisi yetkilileri ile bir araya geldi.

İlerleme ve Sosyalizm Partisi Genel Sekreteri Nebib Binabdullah, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Ahnuş'un hükümeti kurma görevini bir an önce başarıyla tamamlamasını umduğunu söyledi.

Binabdullah, Ahnuş ile demokratik sürecin ve özgürlüklerin alanının derinleştirilmesinin yanı sıra ekonomik meseleleri de görüştüklerini ifade etti.

Fas'ta 8 Eylül'de gerçekleştirilen genel seçimleri 102 milletvekili çıkaran RNI kazanmıştı.

Seçimlerde, 86 milletvekili çıkaran Asalet ve Çağdaşlık Partisi ikinci ve 81 sandalyeyle İstiklal Partisi üçüncü sırada yer almıştı.

Fas Kralı 6. Muhammed, genel seçimlerin nihai sonuçlarının açıklanmasının ardından hükümeti kurma görevini RNI lideri Ahnuş'a vermişti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fas'ta hükümeti kurmakla görevlendirilen Ahnuş, İlerleme ve Sosyalizm Partisi ile görüştü - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Türkiye Emekliler Derneği: Emeklilere yakacak ve gıda yardımı yapılmasını talep etti 17:38 Türkiye Emekliler Derneği: Emeklilere yakacak ve gıda yardımı yapılmasını talep etti Dev derbide Kanarya farka boğuldu! Cevat Soydaş Turnuvası'nda Galatasaray NEF, Fenerbahçe Beko'yu 91-75 yendi 17:32 Dev derbide Kanarya farka boğuldu! Cevat Soydaş Turnuvası'nda Galatasaray NEF, Fenerbahçe Beko'yu 91-75 yendi Azerbaycan uyruklu kadının ev sahibi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı 17:29 Azerbaycan uyruklu kadının ev sahibi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı
TRT'den Rıdvan Dilmen açıklaması: Yüksek maaş iddiaları asla doğru değil 17:20 TRT'den Rıdvan Dilmen açıklaması: Yüksek maaş iddiaları asla doğru değil Bodrum'da kavurucu sıcağı gören denize koştu 17:11 Bodrum'da kavurucu sıcağı gören denize koştu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştirilerine İmamoğlu'ndan yanıt: Gündem değiştirme çabasına alet olmayacağım 17:03 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştirilerine İmamoğlu'ndan yanıt: Gündem değiştirme çabasına alet olmayacağım
Eski Survivor yarışmacısı Öykü Çelik annesiyle fotoğrafını paylaştı, herkes ablası zannetti 16:06 Eski Survivor yarışmacısı Öykü Çelik annesiyle fotoğrafını paylaştı, herkes ablası zannetti Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a rakip olacağını duyurdu 14:35 Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a rakip olacağını duyurdu
Advertisement