Fas'ta Kovid-19 kısıtlamalarının süresi bir ay daha uzatıldı - Son Dakika

Fas'ta Kovid-19 kısıtlamalarının süresi bir ay daha uzatıldı

08.04.2021 22:25
Fas'ta Kovid-19 kısıtlamalarının süresi bir ay daha uzatıldı, System.String[]

Fas hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan kısıtlama kararlarının bir ay süreyle uzatıldığını açıkladı.

Fas hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan kısıtlama kararlarının bir ay süreyle uzatıldığını açıkladı.

Bakanlar Kurulunun haftalık toplantısı sonrasında yapılan yazılı açıklamada, alınan yeni tedbirler kamuoyuna duyuruldu. Açıklamada, halihazırda devam eden kısıtlamaların 10 Mayıs'a kadar uzatıldığı ifade edildi.

Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında halen devam eden başlıca uygulamalar, saat 21: 00 ile 06: 00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması, restoran ve kafelerin 20: 00'de kapatılması ve bölgeye giriş çıkışların yerel yönetim iznine tabi tutulmasını kapsıyor.

Fas hükümeti, en son uzatma kararını yine bir aylık süre için 10 Mart'ta almıştı.

Fas'ta resmi rakamlara göre, Kovid-19'a yakalanan kişi sayısı 499 bin 688'i bulurken, ülkede salgın sebebiyle 867 kişi hayatını kaybetti.

Dünya ortalamasında en hızlı aşılama yapan ülkeler arasında yer alan, 36 milyonluk nüfusa sahip Fas'ta şu ana kadar 4 milyon 410 kişiye Kovid-19 aşısı yapıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fas'ta Kovid-19 kısıtlamalarının süresi bir ay daha uzatıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Hakan Çalhanoğlu'nun nefis golünü İbrahimovic ayakta alkışladı, İtalyanlar şu yorumu yaptı: Spor tarihinin en yetenekli Türk'ü Hakan Çalhanoğlu'nun nefis golünü İbrahimovic ayakta alkışladı, İtalyanlar şu yorumu yaptı: Spor tarihinin en yetenekli Türk'ü İngiltere'nin en önemli gazetelerinden Mirror, Giroud'nun Fenerbahçe ile anlaştığını iddia etti İngiltere'nin en önemli gazetelerinden Mirror, Giroud'nun Fenerbahçe ile anlaştığını iddia etti Son Dakika: Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan soruşturma başlatıldı Son Dakika: Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan soruşturma başlatıldı Bir ülkeyi karıştıran vahşet! 40 kişiye ait paramparça olmuş cansız bedenler bulundu Bir ülkeyi karıştıran vahşet! 40 kişiye ait paramparça olmuş cansız bedenler bulundu 23 Nisan kısıtlamasına denk gelen cuma namazı camilerde kılınacak mı? Merak edilen soru yanıt buldu 23 Nisan kısıtlamasına denk gelen cuma namazı camilerde kılınacak mı? Merak edilen soru yanıt buldu Gelinini başka bir adamla yatakta basan kayınpeder, ikisini de öldürdü Gelinini başka bir adamla yatakta basan kayınpeder, ikisini de öldürdü Bu kadarına da pes! Dilencinin iç çamaşırından çıkan para, çoğu kişinin cebinde yok Bu kadarına da pes! Dilencinin iç çamaşırından çıkan para, çoğu kişinin cebinde yok Bu da Kripto Tosuncuk! Thodex'in kurucusu siteyi kapatıp 2 milyar dolarla sırra kadem bastı Bu da Kripto Tosuncuk! Thodex'in kurucusu siteyi kapatıp 2 milyar dolarla sırra kadem bastı