Fatih Belediyesi kültür sanat sezonu açıldı - Son Dakika

Fatih Belediyesi kültür sanat sezonu açıldı

20.10.2019 09:44
Fatih Belediyesi kültür sanat sezonu açıldı, System.String[]

2020 kültür sanat sezonu, Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi Türk Müziği Korosunun verdiği konserle açıldı.

2020 kültür sanat sezonu, Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi Türk Müziği Korosunun verdiği konserle açıldı.

Fatih Belediyesi Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirilen açılışta, sanatçı Yıldırım Bekçi'nin şefliğini üstlendiği koroya, TRT'nin usta seslerinden Alp Arslan ile Oya İşboğa konuk solist olarak eşlik etti. ?

Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, etkinlikteki konuşmasında, medeniyetlere başkentlik yapmış İstanbul'un kültür ve sanatın merkezi olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"İstanbul, yüzyıllar boyunca seyyahları, tarihçileri, şairleri, sanatçıları ve diplomatları mıknatıs gibi kendisine çekmiş, nice şaire, yazara, edibe ve ressama ilham kaynağı olmuş, ruhlarından bir parça bıraktırmıştır. Bu şehir öyle bir şehirdir ki, gezdiğimiz sokaklarda kalpler çarpar. Çünkü burada her mekan insan, her insan mekanla muhabbettedir. Öyledir ki gezerken hangi değerli sanatçının yaşadığı ev olduğunu, hangi sokaktaki medresede eğitim aldığını bilemezsiniz. Düşünün, şehirde gezerken bir sokağa giriyorsunuz karşınıza bir Osmanlı beyefendisi, edebiyat ve sanat tarihçisi İbnülemin Mahmut Kemal'in evi ile bir sokakta Peyami Safa'nın eğitim aldığı okul ve bir sokakta Mehmet Akif'in yaşadığı evle karşılaşıyorsunuz."

Turan, ?Fatih'in önemli bir ilçe olduğunu ve bunun için ciddi bir emek sarf ettiklerini ifade ederek, "Fatih, minareleriyle doğasına övgüler dizilen İstanbul'dan başka bir yer değildir. Bizler de bu noktada 'Fatih, İstanbul'dur' diyerek oluşturduğumuz kültür sanat programlarıyla hem mekan hem de içerik olarak yeni bir yola gireceğimizi ve bu konuda ciddi bir emek sarf edeceğimizi beyan ediyoruz." diye konuştu.

Fatih Belediyesinin yeni kültür sanat sezonunda çocuklar ve yetişkinler için tiyatro oyunları, konserler, edebiyat ve müzik söyleşileri, seminer, konferans ve tartışma programları gibi pek çok etkinlik sanatseverlerle buluşacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fatih Belediyesi kültür sanat sezonu açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü