Fatih Camisi'nde Gıyabi Cenaze Namazları - Son Dakika

Fatih Camisi'nde Gıyabi Cenaze Namazları

11.01.2013 15:54
Fatih Camisi'nde Gıyabi Cenaze Namazları

Saadet Partililer, Cemaat-i İslami Partisi'nin eski lideri Gazi Hüseyin Ahmed, "Antikapitalist Müslümanlar" ise Zolguldak'ta hayatını kaybeden madenciler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Saadet Partililer, Cemaat-i İslami Partisi'nin eski lideri Gazi Hüseyin Ahmed, "Antikapitalist Müslümanlar" ise Zolguldak'ta hayatını kaybeden madenciler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Cuma namazının ardından Fatih Camisi'nin avlusunda toplanan bir grup Saadet Partili, Pakistan'da kısa süre önce hayatını kaybeden ve Saadet Partisi eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın yakın arkadaşı Gazi Hüseyin Ahmed için gıyabi cenaze namazı kıldı. Kılınan namazın ardından Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, yaptığı konuşmada, Ahmed'in Pakistan'da İslam adına önemli hizmetlerde bulunduğunu söyledi.

-"Antikapitalist Müslümanlar"-

Kendilerine "Antikapitalist Müslümanlar" adını veren grup da Zonguldak'ta kömür ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden madenciler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Caminin avlu duvarlarına İbrahim Suresi'nin 28. ve 29. ayetlerinin yazılı olduğu bir pankart asan grup, "Allah, Ekmek, Özgürlük" şeklinde slogan attı.

Kılınan gıyabi cenaze namazının ardından, basın açıklamasını okuyan Emrah Özdemir, maden işçilerinin ölümünün kader değil, kar hırsı olduğunu savundu. Kılınan cenaze namazına Saadet Partililer de katıldı. Gruba, Emek ve Adalet Platformu üyeleri de destek verdi.

Muhabir: İstanbul

Yayıncı: Sabri Çelebioğlu - İSTANBUL

Kaynak: AA
İstanbul'da 1.5 milyonluk vurgun yapan nakliyeci hırsızlar kamerada İstanbul'da 1.5 milyonluk vurgun yapan nakliyeci hırsızlar kamerada İstanbul'da 1.5 milyonluk vurgun yapan nakliyeci hırsızlar kamerada İstanbul'da 1.5 milyonluk vurgun yapan nakliyeci hırsızlar kamerada Sol Feminist Hareket, Hiranur Vakfı'nın Kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in Kızını 6 Yaşındayken 'İmam Nikahıyla Evlendirmesi' Davasına Dikkat Çekmek İçin... Sol Feminist Hareket, Hiranur Vakfı'nın Kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in Kızını 6 Yaşındayken 'İmam Nikahıyla Evlendirmesi' Davasına Dikkat Çekmek İçin...

Son Dakika Güncel Fatih Camisi'nde Gıyabi Cenaze Namazları - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement