Fatih Medresesi'nden 150 Hafız ve 150 Hoca İçin İcazet Töreni - Son Dakika

Fatih Medresesi'nden 150 Hafız ve 150 Hoca İçin İcazet Töreni

12.08.2012 18:00
Fatih Medresesi'nden 150 Hafız ve 150 Hoca İçin İcazet Töreni

Fatih Medresesi 150 hafız ve 150 hoca için icazet töreni düzenlendi.'Türkiye hafızına sahip çıkıyor' sloganıyla gerçekleştirilen organizasyon, Kuran'ı Kerim Türkiye birincisi Fatih Bilir'in Kuran tilavetiyle başladı.

Fatih Medresesi 150 hafız ve 150 hoca için icazet töreni düzenlendi. 'Türkiye hafızına sahip çıkıyor' sloganıyla gerçekleştirilen organizasyon, Kuran'ı Kerim Türkiye birincisi Fatih Bilir'in Kuran tilavetiyle başladı.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen icazet törenine yaklaşık 7 bin vatandaş katıldı. Küçük hafızların sırayla kürsüye çıkarak ayet ve hadis okumaları büyük beğeni topladı.

7 yaşındaki Alim İmran Erdoğan beşikten mezara kadar ilim talep edilmesi gerektiğini söyleyerek, " Bende beşikteyken Fatih Medreseleri'nde ilim talep ettim. Mevlaya şükürler olsun hafız oldum. İnşallah hocada olacağım." dedi.

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar, 173 şubeyle vatandaşlara Kuran-ı Kerim'i öğretmeye çalıştıklarını ifade etti. Fatih Medreseleri olarak Türkiye'nin dört bir tarafında çocukları Kuran'la tanıştırdıklarını söyleyen Bayraktar, "İnsanları Kuran-ı Kerimle tanıştırmaya, Allah'la tanıştırmaya, peygamber efendimizle tanıştırmaya çalışıyoruz. Bu organizasyonları gençlerimizi güzel şeyler tanıştıralım onlara güzel şeyler aktaralım diye yapıyoruz. Çocuklarımız 7-8 yaşlarında Kuran-ın 6666 ayetini öğrenerek hafız oluyor. Bu çocuklarımız bir gün içerisinde Kuranı Kerimi baştan sonuna kadar okuyabiliyor. Bu gerçekten mucizevi bir olay." şeklinde konuştu.

Yapılan törenin ardından 150 hoca ve 150 hafız, hocalarının elinden icazet aldı.

Fatih Medresesi'nden 150 Hafız ve 150 Hoca İçin İcazet Töreni
Fatih Medresesi'nden 150 Hafız ve 150 Hoca İçin İcazet Töreni
Fatih Medresesi'nden 150 Hafız ve 150 Hoca İçin İcazet Töreni

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Fatih Medresesi'nden 150 Hafız ve 150 Hoca İçin İcazet Töreni - Son Dakika


Son Dakika

Yeni vergi paketi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi! Cumhurbaşkanı'na ÖTV'leri 3 kat artırma yetkisi verildi 07:48 Yeni vergi paketi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi! Cumhurbaşkanı'na ÖTV'leri 3 kat artırma yetkisi verildi Canlı yayında büyük kavga! İki yorumcu birbirine girdi, bardaklar havada uçuştu 07:37 Canlı yayında büyük kavga! İki yorumcu birbirine girdi, bardaklar havada uçuştu Akşener'den İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığı hakkındaki soruya net yanıt: Hayır demeyiz 07:34 Akşener'den İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığı hakkındaki soruya net yanıt: Hayır demeyiz
Neler konuştuklarını herkes merak ediyordu? Koyu sohbetin detaylarını Sergen Yalçın anlattı 00:50 Neler konuştuklarını herkes merak ediyordu? Koyu sohbetin detaylarını Sergen Yalçın anlattı KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Başbakan göreve devam etmek istemiyor 00:20 KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Başbakan göreve devam etmek istemiyor Esra Ceyhan'dan Bergüzar Korel'e sert Squid Game tepkisi: Oynadığın diziyi ne çabuk unuttun 00:09 Esra Ceyhan'dan Bergüzar Korel'e sert Squid Game tepkisi: Oynadığın diziyi ne çabuk unuttun
Derbi bitti ama G.Saraylılar bir pozisyonda takılı kaldı! Mostafa Mohamed takımda istenmiyor 22:36 Derbi bitti ama G.Saraylılar bir pozisyonda takılı kaldı! Mostafa Mohamed takımda istenmiyor Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomiyle ilgili eleştirilere yanıt: Her evde araba var 19:52 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomiyle ilgili eleştirilere yanıt: Her evde araba var
Advertisement