Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Fatih'te Abisini Öldürdüğü İddia Edilen Sanığın Davasında Mütalaa Açıklandı - Son Dakika

Fatih'te Abisini Öldürdüğü İddia Edilen Sanığın Davasında Mütalaa Açıklandı

Fatih'te abisini darp ederek öldürdüğü iddia edilen sanığın davasında mütalaa açıklandı. Mütalaada, Adli Tıp Kurumu raporuna göre maktulün boyna baskı sonucu havasızlıktan öldüğü belirtildi. Savcılık, sanığın 'kardeşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

19.09.2023 - 14:34,  Güncelleme: 15:47

Ağabeyini öldürüp, anlattığı arkadaşı tarafından ihbar edilen sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis talebi

İSTANBUL - Fatih'te ağabeyini darp ederek öldürdüğü iddia edilen ve yaşadıklarını anlattığı arkadaşı tarafından ihbar edilen sanığın davasında mütalaa açıklandı. Mütalaada, Adli Tıp Kurumu raporuna göre maktulün boyna baskı sonucu havasızlıktan öldüğü belirtildi. Savcılık, sanığın 'kardeşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Fatih'te ağabeyi İlhan Özbakırcı'yı ameliyatlı bölgesinden darp ederek ölümüne neden olduğu iddia edilen ve yaşadıklarını anlattığı arkadaşı Süleyman S. tarafından ihbar edilen sanık İrfan Özbakırcı'nın yargılanmasına devam edildi. İstanbul 3.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık İrfan Özbakırcı ve avukatı hazır bulundu.

İhbarın ardından cesede ulaşıldı

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, olay tarihinde polis ekiplerine "İrfan isimli şahsın ağabeyini öldürdüğünden şüpheleniyorum, kan içerisinde olduğuna dair bir şeyler söyledi" şeklinde ihbar geldiğini, daha sonra ekiplerce İlhan Özbakırcı'nın cesedine ulaşıldığını anlattı.

Raporda maktulün boyna baskı sonucu havasızlıktan öldüğü belirtildi

Adli Tıp Kurumu raporuna da yer verilen mütalaada, maktulün beden travmasına maruz kalarak vücudunda çok sayıda kot kırığının bulunduğu, maktulün ölüm nedeninin ise boyna baskı sonucu havasızlıktan ölüm olduğu aktarıldı.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi

Açıklanan mütalaada, sanık İrfan Özbakırcı'nın olay tarihinde kardeşi olan maktulün boynuna baskı uygulayarak ölmesine neden olduğu da belirtilerek 'kardeşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması ve tutukluluk halinin devamına hükmedilmesi talep edildi.

"Ben kardeşimi boğarak öldürmedim"

Duruşmada açıklanan mütalaaya karşı savunma yapan sanık İrfan Özbakırcı, "Mütalaayı kabul etmiyorum. Ben kardeşimi boğarak öldürmedim, beraatımı talep ediyorum" ifadelerini kullandı. Sanık avukatı ise mütalaaya karşı savunma hazırlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına ve sanık ile avukatına açıklanan mütalaaya karşı savunma yapabilmesi için süre verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şüpheli İrfan Özbakırcı'nın 'kardeşi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Fatih'te Abisini Öldürdüğü İddia Edilen Sanığın Davasında Mütalaa Açıklandı - Son Dakika


Advertisement