Fatih'te gazeteciler Haliç'e olta attı - Son Dakika

Fatih'te gazeteciler Haliç'e olta attı

09.01.2022 15:24

Fatih'te gazeteciler Haliç'e olta attıİSTANBUL Fatih Belediyesi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir etkinlik düzenledi.

Fatih'te gazeteciler Haliç'e olta attı

İSTANBUL Fatih Belediyesi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir etkinlik düzenledi. Renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikte İstanbul'da çalışan basın mensupları kendi günlerinde Galata Köprüsü üzerinde Haliç'e olta atarak balık tuttu.

Fatih Belediyesi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla 'Oltada Buluşalım' etkinliği düzenlendi. İstanbul'da görev yapan gazetecilerin katıldığı etkinlikte, Fatih Belediyesi tarafından olta takımı hediye edildi. Galata Köprüsü üzerindeki etkinlikte gazeteciler kendi günleri için Haliç'e olta attı. Renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikte gazeteciler yakaladıkları ufak balıkları ise denize bıraktı.

Galata Köprüsü üzerinde gazetecilerle birlikte balık tutan Fatih Belediye Başkanı, M. Ergün Turan, " Burası İstanbul'un Gazetecilerle birlikte balık tutan Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, yaptığı açıklamada, " 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü için İstanbul'un önemli mekanlarından Galata Köprüsü'nde bir etkinlik yapalım dedik. Hem bir anı olsun, hem de arkadaşlarımızla İstanbul'un güzel sabahında beraber olalım istedik. Güzel bir etkinlik olduğu kanaatindeyim" dedi.

Hayatında ilk defa olta ile balık tuttuğunu kaydeden gazeteci Soner Hasırcıoğlu, " 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü için Fatih Belediyesinin düzenlemiş olduğu balık tutma organizasyonundayız. Daha önce haber için çok geldik ama ilk defa balık tutmak için buraya geldik. Oltayı elime ilk defa alıyorum. 4 yaşındaki kızım Elisa Ada'nın şansı için tutuyorum. 2-3 tane büyük balık tuttum ama bekliyoruz. Sizlerin ve bizlerin, çalışan veya çalışmayan tüm gazetecilerin gazeteciler günü kutlu olsun" şeklinde konuştu.

İHA Muhabiri Davut Has," Fatih Belediyesi'nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü öncesinde basın mensuplarına düzenlemiş olduğu bu organizasyon için kendilerine teşekkür ediyoruz. Güzel bir organizasyon, genelde biz toplumda kamuoyunu aydınlatma görevi yapıyoruz, bilgi veriyoruz. Bugünde burada stresimizi atıyoruz. Olta atmayı bilmeyen, ilk defa eline olta alan arkadaşlar burada ufak bir eğitimden geçti. Bizde geldik burada balık tutuyoruz. Bende 4 tane tuttum" dedi.

Etkinlikte en çok balık tutan gazetecilere Fatih Belediyesi tarafından hediye takdim edildi.

YORUMLAR
500
Konya'da çarptığı yayanın ölümüne neden olan sanığın yargılanması sürüyor Konya'da çarptığı yayanın ölümüne neden olan sanığın yargılanması sürüyor Fatihte yol verme kavgası, tabure ve sopalarla saldırdılar Fatihte yol verme kavgası, tabure ve sopalarla saldırdılar Fatih Belediyesi sosyal araştırma ekibinden 38 bin 500 haneye ziyaret Fatih Belediyesi sosyal araştırma ekibinden 38 bin 500 haneye ziyaret
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Fatih'te gazeteciler Haliç'e olta attı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement