FATİH'TE KAYBOLAN ÇOCUĞA MONTUNU GİYDİREN ZABITA KONUŞTU - Son Dakika

FATİH'TE KAYBOLAN ÇOCUĞA MONTUNU GİYDİREN ZABITA KONUŞTU

3 gün önce

Fatih'te pazarda kaybolan 3 yaşındaki çocuk zabıta ekipleri tarafından bulunarak ailesine teslim edildi.

FATİH'TE KAYBOLAN ÇOCUĞA MONTUNU GİYDİREN ZABITA KONUŞTU, System.String[]

Fatih'te pazarda kaybolan 3 yaşındaki çocuk zabıta ekipleri tarafından bulunarak ailesine teslim edildi.  Ağlamaktan bitkin düşen ve üşüyen çocuğa montunu giydiren Zabıta memuru Mehmet Yıldızcan, " Ellerini tuttuğumda da buz gibi olmuştu elleri, montumu çıkartıp bende kendisine sardım, kucağıma aldım. Ailesini beklerken, kucağımda uyuya kaldı. Ailesini bulduk ve ailesine sağ salim teslim ettik. Ailesi çok mutlu oldu bize 'Allah razı olsun' dediler, buda bizim için yeterli bence, onur vericiydi." dedi.

Olay, dün saat 14.30 sıralarında yaşandı. Fatih Belediyesi motosikletli zabıta ekibi, Balat'taki ünlü Çarşamba pazarı çevresinde devriye gezerken, ağlayan bir çocuğu gördü. Ağlamaktan bitkin düşen 3 yaşındaki çocuğa zabıta ekibi önce su içirip sakinleştirdi. Zabıta personeli Mehmet Yıldızcan, üşümesin diye montunu çıkarıp çocuğa giydirdi. Çocuk ısınınca zabıtanın kucağında uyudu. Zabıta ekipleri, bir süre sonra ulaştıkları ailesine çocuğu teslim etti.

Küçük çocuğa montunu veren motosikletli zabıta memuru Mehmet Yıldızcan, " motorize olarak görev yapmaktayım, dün rutin olarak kontrol ettiğimiz noktalardan biri olan pazara gittim o esnada küçük bir çocuğun ağladığını gördüm. Kendisine yaklaştığımda ağlıyordu bende kaybolduğunu anladım. Zaman zamanda Pazar içerisinde bu tür kaybolmalarla karşılaşabiliyoruz. Çocuğu kucağıma aldığımda üşüdüğünü anladım. Ondan öncesinde ağladığını görüp su verdim, sakinleştirmeye çalıştım. Ellerini tuttuğumda da buz gibi olmuştu elleri, montumu çıkartıp bende kendisine sardım, kucağıma aldım. Ailesini beklerken, kucağımda uyuya kaldı. Grup amirlerimize ve ekip arkadaşlarımıza bilgi verdik, telsizden anons geçtik. Herkes ailesini aramaya başladı o esnada ailesini bulduk ve ailesine sağ salim teslim ettik. Ailesi çok mutlu oldu bize 'Allah razı olsun' dediler, buda bizim için yeterli bence, onur vericiydi " diye konuştu.

Görüntü Dökümü

----------------

Mehmet Yıldızcan röp

-Pazarda ağlarken bulunan çocuk

-Zabıtanın üstündeki montunu çıkarıp çocuğu sarması

-Çocuğun ailesine teslim edilmesi

-Genel ve detay görüntüler


- İstanbul
Haber Yayın Tarihi: 16.01.2020 05:13 Kaynak: DHASon Dakika

Beşiktaş taraftarının tepki gösterdiği Fatih Aksoy konuştu: Biraz kırıldım ama yapacak bir şey yok
26 yıllık deneyimi sayesinde "Kadınlar yapamaz" denilen taksiciliği yapıyor Kim ne kadar AGİ alıyor? İşte çocuk sayısına göre değişen asgari ücret Başakşehir'de 2 milyona satılık göl -2

Son Dakika Haberleri