Fatih Üniversitesi'nden Oyuncu ve Senarist Adaylarına Fırsat - Son Dakika

Fatih Üniversitesi'nden Oyuncu ve Senarist Adaylarına Fırsat

12.04.2011 11:30
Fatih Üniversitesi'nden Oyuncu ve Senarist Adaylarına Fırsat, System.String[]

Fatih Üniversitesi oyuncu ve senarist adaylarına akademik destek veriyor.

Fatih Üniversitesi oyuncu ve senarist adaylarına akademik destek veriyor. Üniversitenin sahne sanatları ofisi tarafından hayata geçirilen "Sanat Okulum" adlı projede, mesleğinde ünlü ve başarılı sanatçılar eğitmen olarak ders verecek.

16 Nisan'da başlayacak olan "Sanat Okulum" projesinde, senaristlik ve oyunculuk üzerine iki aylık eğitim verilecek. Senaristlik eğitimini "Tek Türkiye", "Yağmurdan Sonra" gibi dizileri kaleme alan Ali Kara ve Menan Cinleri, Tuna Boyu, Çanakkale Mahşerinde Kardeşlik Destanı gibi çok izlenen tiyatro oyunlarının yazarı Mehmet Emin İnci verecek. Oyunculuk eğitimini ise Deli Yürek, Kınalı Kar, Kurtlar Vadisi, Hür Adam gibi birçok dizi ve sinema filminde rol almış Engin Yüksel ve Uzak İhtimal filmiyle Türkiye'de ve Avrupa'da birçok ödül olan, Gönülçelen dizisinde "Kobra" karakteriyle tanınan Nadir Sarıbacak verecek.

Haziran ayına kadar sürecek olan eğitime katılacak kursiyerler başarılı olduğu taktirde profesyonel olarak tiyatro ve sinema senaristliği, oyuncu adayları ise tiyatro ve sinema filmlerinde oynama şansı yakalayacak. Fatih Üniversitesi Sanat Yönetmeni ve proje sorumlusu Aydemir Gültekin amaçlarının akademik yolla sinema, televizyon ve tiyatro alanında ihtiyaç duyulan yetenekli insanları gün yüzüne çıkarmak ve onlara yol göstermek olduğunu söyledi. Gültekin, özellikle eğitmen kadrolarını belirlerken ince eleyip sık dokuduklarını, kursiyerlere en fazla faydalı olabilecek sanat dünyasından değerli şahsiyetleri seçtiklerini belirtti.

Haftada 4 saat yapılacak eğitimin yeri ise İstanbul Cağaloğlu'nda bulunan Kaynak Kültür Merkezi olacak. "Sanat Okulum" projesine Fatih Üniversitesi'nin yanı sıra Kaynak Kültür Merkezi, Sin Sanat Evi ve Fatih Sanat Tiyatrosu destek veriyor. 17 Nisan'a kadar kayıtların alınacağı kursa başvuru için üniversitenin sürekli eğitim merkezinin (FÜSEM) www. fusem. fatih. edu. tr adresinden başvuru yapılması gerekiyor. - İSTANBUL

Fatih Üniversitesi'nden Oyuncu ve Senarist Adaylarına Fırsat

- Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Fatih Üniversitesi'nden Oyuncu ve Senarist Adaylarına Fırsat - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Malatya'da boş arsada çanta içinde bir bebeğin cansız bedeni bulundu Ankara'da öldürdüğü eski nişanlısının cesedini Sakarya TEM Otoyolu'na attı Kayınpeder, çocuğunu görmeye gelen damadına cadde ortasında kurşun yağdırdı Eşini tüfekle vuran kocanın "Haberim yokmuş gibi çek kanka" sözleri pes dedirtti Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaştırıp bulamayacağından emin değiliz Son Dakika! Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'nun "Takip ediliyorum" açıklamasına yanıt: Tamamen gündemi değiştirme çabası ve iftiradır Sokağa çıkma kısıtlaması Adanalıların kebap aşkına engel olamıyor Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu