Fatih Üniversitesi'ne Kayyum Atandı (2) - Son Dakika

Fatih Üniversitesi'ne Kayyum Atandı (2)

09.06.2016 22:45
Fatih Üniversitesi'ne Kayyum Atandı (2), System.String[]

Büyükçekmece 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, Türkiye Sağlık ve Tedavi Vakfı tarafından kurulan Fatih Üniversitesi'ne kayyum atanmasına karar verdi.

Büyükçekmece 5. Asliye Hukuk Mahkemesi, Türkiye Sağlık ve Tedavi Vakfı tarafından kurulan Fatih Üniversitesi'ne kayyum atanmasına karar verdi. Mahkeme, İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü'nün talebi doğrultusunda ihtiyati tedbir olarak vakfın yönetiminin görevden uzaklaştırılmasına, bu süre zarfında vakfın yönetimi için kayyum atanmasına karar verdi. Atanan kayyumlar; Hasan Ölçer, Vahdettin Özcan ve Faik Tiryaki olarak belirlendi.

Mahkeme kararında, vakfın 2011-2015 yılları arasındaki İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü'nün görevlendirdiği Başmüfettiş İhsan Torun tarafından yazılan denetim raporuna yer verildi. Vakıf yönetiminin vakfı zarara uğrattıklarını bu nedenle de vakıf yönetiminin görevden uzaklaştırılarak yerine kayyum atanması gerektiğinin bildirildiği raporda şu ifadelere yer verildi: "Vakıf mütevelli heyetinin vakfın nakit varlığını bankada değerlendirmeyerek, taşınmazları düşük bedellerle kiraya vererek vakfı zarara uğrattıkları, ağır ihmal ve kasıtlı fiilleriyle vakfı zarara uğratan yöneticilerin görevden uzaklaştırılmasına dava sonuçlanıncaya kadar vakfın kayyumca yönetilmesine karar verilmesi talep olunur."

İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü'nün bu talebinin kabul edilmesine karar veren mahkeme, Türkiye Sağlık ve Tedavi Vakfı yönetim kurulu üyelerinin geçici olarak görevden alınmalarına karar vererek, yerlerine Avukat Hasan Ölçer, Mülkiye Başmüfettişi Vahdettin Özcan ile Mali Müşavir Faik Tiryaki'nin kayyum olarak atanmasına karar verdi. - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Fatih Üniversitesi'ne Kayyum Atandı (2) - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Doç. Dr. Nedim Urhan ile kameralardan uzak bir görüşme yaptığı ortaya çıktı İki arkadaş kafa kafaya verip Doğu Anadolu'nun en büyük tesisini kurdu! Aylık 20 ton mantar üretiyorlar Sadakatsiz'in bölüm sonu izleyicileri ekrana kilitledi! Bir kişi Asya'nın gözünün önünde inşattan düştü Survivor 2021'in 10. bölüm fragmanı yayınlandı! "Çok üzücü bir durum var" diyen Acun Ilıcalı, acil durum konseyi yapıyor 22 katlı binanın 9. katında patlama meydana geldi: 5 yaralı Kalp krizi geçirdiği düşünüldüğü için hastaneye kaldırılan kişinin sırtından vurulduğu anlaşıldı Fatih Terim'den Arda Turan için hocalık sinyali: G.Saray'ın geleceğinde yeri olacaktır Algı Eke'den magazin gündemini sarsan 'yasak aşk' itirafı: İğrenç bir şeydi