Fatih Yayalaşmaya Devam Ediyor - Son Dakika

Fatih Yayalaşmaya Devam Ediyor

02.01.2012 10:03
Fatih Yayalaşmaya Devam Ediyor, System.String[]

02 Ocak'da Üst Laleli Bölgesi'nde 16 cadde ve sokak daha yayalaştırılacak.

Fatih Belediyesi, yayalaştırma çalışmalarına ilk olarak 2005 yılında Yedikule Mahallesi'ndeki Genç Ağa Sokak'ta başladı.

Ardından 01 Ocak 2011'de Sultanahmet, Sirkeci ve Beyazıt'ı içine alan 90 cadde ve sokak yayalaştırıldı.

25 Nisan 2011'de Laleli Bölgesinde Şehzadebaşı Caddesi-Hayriye Tüccarı Caddesi ile Atatürk Bulvarı - Büyük Reşitpaşa Caddesi arasında 7 cadde ve sokak trafiğe kapatıldı.

02 Ocak 2012 Pazartesi günü ise Üst Laleli Bölgesi'nde Şehzadebaşı Caddesi – Ordu Caddesi ile Atatürk Bulvarı – Büyük Reşitpaşa Caddesi arasında kalan kısımlarda 16 cadde ve sokak daha yayalaştırılacak…

Yayalaştırma hakkında bilgi veren Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, dünyanın her yerinde şehrin kalbi sayılan bölgelerin yayalaştırıldığına dikkat çekerek, Fatih'te bugüne kadar yaptıkları yayalaştırma uygulamalarının oldukça başarılı sonuçlar verdiğini söyledi.

Tarihi Yarımada Fatih'te yapılan yayalaştırmaların şehrin turizm potansiyelini artırmak amacıyla başlatıldığını vurgulayan Başkan Demir, 'Yayalaştırmalar sayesinde ticaret ve turizmin canlanması kadar başka bir kazancımız da oldu. Her gün 2 milyonu aşkın insanın girip çıktığı ilçemizde yayaların gözünü açtık. Halkımızın durup etrafına bakabilmesini, nerede yaşadığını fark etmesini, tarihini daha rahat algılayabilmesini sağladık.' dedi.

Fatih Yayalaşmaya Devam Ediyor

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Fatih Yayalaşmaya Devam Ediyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Ziraat Türkiye Kupası'nda 5. tur eşleşmeleri belli oldu Seda Sayan'ın oğlu Oğulcan Engin, koronavirüse yakalandı Club Brugge, Samatta için Fenerbahçe'ye 10 milyon euro önerecek Lüks cipteki hesaplaşmada ölen 3 kişinin de tabancada parmak izi bulundu Alev Alev dizisinde alkış toplayan sahne! Cemre, yıllarca kendisine psikolojik şiddet uygulayan eşine meydan okudu Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Koronavirüs tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız Bebek gömüldüğü sanılan mezarlıkta köpek cesedi bulundu 40 bin TL'lik kürk yaptıran Bülent Ersoy'dan bir garip çıkış: Asgari ücretlilere üzülüyorum