Fatih Yayalaşmaya Devam Ediyor - Son Dakika

Fatih Yayalaşmaya Devam Ediyor

Fatih Yayalaşmaya Devam Ediyor
Son Güncelleme: 02.01.2012 10:03

02 Ocak'da Üst Laleli Bölgesi'nde 16 cadde ve sokak daha yayalaştırılacak.

Fatih Belediyesi, yayalaştırma çalışmalarına ilk olarak 2005 yılında Yedikule Mahallesi'ndeki Genç Ağa Sokak'ta başladı.

Ardından 01 Ocak 2011'de Sultanahmet, Sirkeci ve Beyazıt'ı içine alan 90 cadde ve sokak yayalaştırıldı.

25 Nisan 2011'de Laleli Bölgesinde Şehzadebaşı Caddesi-Hayriye Tüccarı Caddesi ile Atatürk Bulvarı - Büyük Reşitpaşa Caddesi arasında 7 cadde ve sokak trafiğe kapatıldı.

02 Ocak 2012 Pazartesi günü ise Üst Laleli Bölgesi'nde Şehzadebaşı Caddesi – Ordu Caddesi ile Atatürk Bulvarı – Büyük Reşitpaşa Caddesi arasında kalan kısımlarda 16 cadde ve sokak daha yayalaştırılacak…

Yayalaştırma hakkında bilgi veren Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, dünyanın her yerinde şehrin kalbi sayılan bölgelerin yayalaştırıldığına dikkat çekerek, Fatih'te bugüne kadar yaptıkları yayalaştırma uygulamalarının oldukça başarılı sonuçlar verdiğini söyledi.

Tarihi Yarımada Fatih'te yapılan yayalaştırmaların şehrin turizm potansiyelini artırmak amacıyla başlatıldığını vurgulayan Başkan Demir, 'Yayalaştırmalar sayesinde ticaret ve turizmin canlanması kadar başka bir kazancımız da oldu. Her gün 2 milyonu aşkın insanın girip çıktığı ilçemizde yayaların gözünü açtık. Halkımızın durup etrafına bakabilmesini, nerede yaşadığını fark etmesini, tarihini daha rahat algılayabilmesini sağladık.' dedi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Fatih Yayalaşmaya Devam Ediyor - Son Dakika


Advertisement