Son Dakika Haberleri: Fatsa'da Robotik ve Kodlama Festivali

Fatsa'da Robotik ve Kodlama Festivali

4 gün önce

Fatsa'da Robotik ve Kodlama Festivali Festivalde 72 proje görücüye çıktıORDU - Ordu'nun Fatsa ilçesinde Türkiye'de ilk defa gerçekleşen Robotik ve Kodlama Festivali'nde öğrencilerin birbirinden farklı projeleri sergilendi.

Fatsa'da Robotik ve Kodlama Festivali
Festivalde 72 proje görücüye çıktı

ORDU - Ordu'nun Fatsa ilçesinde Türkiye'de ilk defa gerçekleşen Robotik ve Kodlama Festivali'nde öğrencilerin birbirinden farklı projeleri sergilendi.
22 okuldan 72 farklı projenin sergilendiği festival, Dumlupınar İlkokulu Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti. Festivalin açılış konuşmasını gerçekleştiren Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, "2 yıl önce gerçekleştirdiğimiz robotik kodlama atölyemizde gerçekleşen projeleri İkizce ilçemizin de katılımıyla festival düzenleyerek sergiliyoruz. Yapılan bu çalışmalardan yetenekli öğrencilerimiz ulusal yarışmalara katılacak kadar önemli projelere imza attılar. TUBİTAK tarafından ortaokullar arası yarışmalarda bir okulumuzun projesi derece aldı. Öğrencilerimizin projeleri ciddi derecede önemlidir ve robotik kodlamaya çok önem veriyoruz. İlçemizde her geçen gün kodlama atölyelerinde güzel eserlere öğrencilerimiz imza atıyor" dedi.
Eğitimin çağın getirdiği niteliklere ulaştırmak için Ordu ili olarak çalışmaları yaptıklarını söyleyen Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, "İl müdürlüğümüz başkanlığında ilçelerimizde bir çok eğitimle ilgili çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizi kendi medeniyetlerinin kökleri ile buluşturduktan sonra bilgi, teknoloji ve düşünce üreten ama hayata kendi medeniyetiyle, kendi kültürüyle çocuklar yetiştirmektir. Kendimizi bu anlamda çok mutlu hissediyoruz. İmkan verildiği takdirde çok güzel projeleri çocuklarımız hayata geçireceğini görüyoruz. Biz sadece kendimizle değil dünya ile mücadele edeceğiz. Dünyaya gerekirse de biz yön vereceğiz. Bu iddialı cümlenin arkasında da kime güvendiğimizi belirtmek isterim, biz çocuklarımıza güveniyoruz. Öğretmenlerimizi de bu anlamda çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Robotik ve Kodlama Festivali'ne Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, daire amirleri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Festivalin 2 gün boyunca sergileneceği bildirildi.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 03:36 Kaynak: İHALarin FIFA'ya Gitti, Amerika Türkiye'ye Oyuncu Transferini Yasakladı! Kemal Kılıçdaroğlu: Bana Yapılan Saldırı Türkiye'nin Birliğine Yapılmış Saldırıdır Trabzonspor'un Genç Yıldızı Hüseyin Türkmen, Kaza Geçirdi MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tanrı Dağları'na Çıkarak Kurt Gibi Uludu!