Fatsa'dan Elazığ'a yardım seferberliği - Son Dakika

Fatsa'dan Elazığ'a yardım seferberliği

25.01.2020 18:59
Fatsa'dan Elazığ'a yardım seferberliği, System.String[]

Dün gece Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğünde deprem nedeniyle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler'in yardım kampanyası çağrısına Fatsa Belediyesi de anında destek verdi.

Dün gece Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğünde deprem nedeniyle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler'in yardım kampanyası çağrısına Fatsa Belediyesi de anında destek verdi.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar'ın sosyal medya hesabından, "Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler'in başlattığı 'Elazığ'da meydana gelen depremden dolayı mağduriyet yaşayan kardeşlerimiz için battaniye ve kışlık kıyafet kampanyasına' Fatsa Belediyesi olarak bizde destek veriyoruz. Hemşehrilerimizin özellikle battaniye ve kışlık kıyafet desteklerini belediye binamızda görevlendirdiğimiz memurlarımıza hızlı bir şekilde iletmelerini bekliyoruz" şeklindeki mesajına gece yarısı olmasına rağmen Fatsa halkı büyük destek verdi.

Vatandaş seferber oldu

Yardım çağrısı üzerine vatandaşlar evlerinde kullanılabilecek kışlık kıyafet ve battaniye gibi eşyaları alıp Fatsa Belediyesine getirdi. Belediyeye getirilen yardımlar hemen bir araçla Ordu Büyükşehir Belediyesinden gönderilen yardım tırına yetiştirildi.

Fatsa'da toplanan yardımlar Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde hazır olan tırlara ulaştırmak için yola çıkan ekiplere Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar da eşlik etti.

Burada açıklamalarda bulunan Başkan Kibar, "Elazığ'da 6.8 büyüklüğünde gerçekleşen deprem Ordumuzdan da hissedildi. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Depremin hemen ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Hilmi Güler'in çağrısı üzerine Ordu ili seferber oldu. Tüm ilçelerden yardımlar toplanmaya başlandı. Ordu depreme yardım anlamında hızlı bir şekilde yetişti" dedi ve daha sonra sosyal medya hesabından anlamlı bir mesaj yayımladı.

Kibar mesajında, "Kötü havalarda insan insana aç olur. Bir araya gelince dost dosta ilaç olur. Fatsalı hemşehrilerimin, Elazığ için yardım tırımız Büyükşehir Belediyemiz önünden saat 02.50'de hareket etti. Elazığ'da yaşanan deprem felaketinde yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimiz için Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler'in başlattığı yardım kampanyasına Fatsalı hemşehrilerimin gösterdiği duyarlılığa teşekkür ediyor, şükran ve minnetlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Gece ilk gönderilen yardımların ardından Fatsalı vatandaşlar yardım malzemeleri getirmeye devam etti. Belediye görevlilerince paketlenen yardımlar Elazığ'a gönderilecek. - ORDU

Fatsa'dan Elazığ'a yardım seferberliği
Fatsa'dan Elazığ'a yardım seferberliği
Fatsa'dan Elazığ'a yardım seferberliği

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Fatsa'dan Elazığ'a yardım seferberliği - Son Dakika


Son Dakika

İlçe belediyesi ve İBB, Başakşehir'de kurulan kurbanlık pazar yüzünden karşı karşıya geldi 14:16 İlçe belediyesi ve İBB, Başakşehir'de kurulan kurbanlık pazar yüzünden karşı karşıya geldi Futbolcu olma hayali kuran Kenyalı İbrahim, Türkiye'ye gelince dolandırıldı 14:10 Futbolcu olma hayali kuran Kenyalı İbrahim, Türkiye'ye gelince dolandırıldı Duygu Delen davasında yeni tutuklama! Tepki çeken tahliye kararı sonrasında sevgilisi tekrar tutuklandı 14:04 Duygu Delen davasında yeni tutuklama! Tepki çeken tahliye kararı sonrasında sevgilisi tekrar tutuklandı
Milan, Hakan Çalhanoğlu'nu kaptırdıktan sonra Milli Takım'ın golcüsü Burak Yılmaz'ı yakın markaja aldı 13:55 Milan, Hakan Çalhanoğlu'nu kaptırdıktan sonra Milli Takım'ın golcüsü Burak Yılmaz'ı yakın markaja aldı 15 kişinin yaşamını yitirdiği Doğanlar Apartmanı deprem yönetmeliğine aykırı yapılmış 13:48 15 kişinin yaşamını yitirdiği Doğanlar Apartmanı deprem yönetmeliğine aykırı yapılmış Şener Şen'in ardından Haluk Bilginer de aşı için kamera karşısındaki yerini aldı 13:19 Şener Şen'in ardından Haluk Bilginer de aşı için kamera karşısındaki yerini aldı
Türkiye, turizm anlaşmasına uymayan Yunanistan'a NAVTEX'li cevap verdi 12:54 Türkiye, turizm anlaşmasına uymayan Yunanistan'a NAVTEX'li cevap verdi Dünya uyuşturucu satıcılarının vahşetini konuşuyor! İnsanları öldürüp, çıplak bir şekilde köprüye asıyorlar 12:30 Dünya uyuşturucu satıcılarının vahşetini konuşuyor! İnsanları öldürüp, çıplak bir şekilde köprüye asıyorlar
Advertisement