Fazıl Boyner Kastamonu'da Anıldı - Son Dakika

Fazıl Boyner Kastamonu'da Anıldı

26.11.2012 20:05
Fazıl Boyner Kastamonu'da Anıldı, System.String[]

Kastamonulu hayırsever iş adamı Fazıl Boyner, Kastamonu Üniversitesi'nde düzenlenen programla anıldı.

Kastamonulu hayırsever iş adamı Fazıl Boyner, Kastamonu Üniversitesi'nde düzenlenen programla anıldı.

Fazıl Boyner Sağlık Yüksek Okulu konferans salonundaki programa, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkan Vekili Bahri Yavuz, KÜ Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Fazıl Boyner'in kızları Latife ve Lerzan Boyner ile Leman Halulu'nun yanı sıra dekanlar, yüksekokul müdürleri, öğretim elemanları, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen etkinlikle Fazıl Boyner'in isminin üniversitede yaşatılmaya çalışıldığını belirten Rektör Aydın, önümüzdeki günlerde Sağlık Kurumları Yöneticiliği ve Sosyal Hizmet bölümlerine alınacak öğrencilerle yüksekokulun daha da gelişeceğini söyledi.

Aydın, fertlerin toplumda kazandıkları statüyle gelen hak ve ödevlerinin olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Hayırsever Boyner ailesi bu sorumluluğunu yerine getirmiş ve üniversitemize bina yaptırarak büyük bir hizmette bulunmuştur. Üniversitemiz kendilerine müteşekkirdir. Üniversitemiz Fazıl Boyner adını ilelebet yaşatacaktır. Bu dünyada hoş seda bırakmak herkesin arzusudur."

"Fazıl Boyner Günleri" kapsamında 30 Kasım tarihine kadar Fazıl Boyner Sağlık Yüksekokulu Fuaye Alanı'nda resim sergisi düzenleneceği bildirildi.

Muhabir: Yusuf Çelik

Yayıncı: Ebubekir Gülüm - KASTAMONU

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Fazıl Boyner Kastamonu'da Anıldı - Son Dakika


Son Dakika

Depreme canlı yayında yakalanan İzlanda Başbakanı büyük korku yaşadı Boşanma aşamasındaki eşine çocuklarının gözü önünde kurşun yağdırdı Azerbaycan'ın ağır darbe vurduğu Ermeni ordusunda moraller yerle bir! Basın toplantısına terlikle katıldı İYİ Parti'de 'FETÖCÜ' tartışması mahkemeye taşındı: İl Başkanı Buğra Kavuncu'dan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu "Gençlik aşısı" adı altında cildine işlem yapılan genç kadının hayatı karardı Cüzdanını parkta düşüren şahıs, masada bıraktığı çöpleri toplayınca kimliğini geri alabildi Sakarya'da yaşayan Türkmen genç, Instagram'ın açığını bulunca 10 bin dolar ödül kazandı Üniversitedeki taciz skandalında öğrenciler yaşadıklarını anlattı: Omzumdan kalçama kadar elledi