Son Dakika Haberleri: Fed'in Toplantı Tutanakları Yayımlandı

Fed'in Toplantı Tutanakları Yayımlandı

27 gün önce

Fed'in 1 Mayıs'ta sona eren toplantısına dair tutanaklar açıklandı. Fed politika yapıcıları sabırlı yaklaşımın bir süre daha uygun olduğuna işaret etti.

Fed politika yapıcıları sabırlı yaklaşımın bir süre daha uygun olduğuna işaret ederken, çoğu Fed üyesine göre enflasyondaki düşüş muhtemelen geçici bir durum.

DÜŞÜK ENFLASYON BEKLENTİLERİNE DAİR RİSKLER ENDİŞE YARATIYOR

Birçok Fed üyesi görünüme dair aşağı yönlü risklerin sürdüğünü düşünüyorken, küresel büyümeye dair risklerin azaldığı görüşünde. Birçok üye ise düşük enflasyon beklentilerine dair risklerden endişe duyuyor.

Tutanaklar, Fed'in çok sayıda politika yapıcısının 30 Nisan- 1 Mayıs tarihli toplantıda Fed'in varlık alımlarında vadeyi kısaltmasının artılarını ve eksilerini görüştüğünü ortaya koyuyor. Bazı üyelere göre ise varlık alımlarında vadeyi uzatmanın maliyetleri olabilir.

Fed'in Toplantı Tutanakları Yayımlandı
Haber Yayın Tarihi : 22.05.2019 10:52 İsmail Küçükkaya canlı yayında duyurdu: Fox TV, The Marmara otele dava açıyor HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğu devam edecek TRT eski baş spikeri Şener Mete, Şebnem Bursalı'ya sert tepki gösterdi!