Federal Kabine, Neonazi Veri Depolama Merkezine Onay Verdi - Son Dakika

Federal Kabine, Neonazi Veri Depolama Merkezine Onay Verdi

18.01.2012 16:48
Federal Kabine, Neonazi Veri Depolama Merkezine Onay Verdi, System.String[]

Almanya'da göçmen kökenli esnaf cinayetlerinin arkasında oldukları ortaya çıkan Neonazilerin verileri tek merkezde toplanacak.

Almanya'da göçmen kökenli esnaf cinayetlerinin arkasında oldukları ortaya çıkan Neonazilerin verileri tek merkezde toplanacak. Federal kabine, şiddet eğilimli Neonazilerin, güvenlik birimlerince daha kolay takip edilmelerini sağlayacak veri depolama merkezi kurulmasını öngören yasa tasarısına onay verdi.

Tasarının Federal Meclis'te yasalaşmasının ardından, federal ve eyalet güvenlik birimleri şüpheli Neonaziler hakkındaki yeni bulgularını yeni merkezi sisteme kaydetmeleri ve ihtiyaç duymaları halinde bu sistemden yararlanmaları hedefleniyor. Güvenlik birimleri, gerek gördüklerinde sisteme kaydı yapan güvenlik birimi ile irtibata geçip, detaylı bilgi de alabilecek. Aynı şekilde aşırı sağcı şiddet eylemlerine yardımcı olan ve bu eylemleri hazırlayan kişilerin verileri de sisteme yazılacak.

Neonazi katiller, Uwe Mundlos, Uwe Bönhartdt ve Beate Zschaepe'nin 1998 yılından sonra güvenlik birimlerince gözden kaçırılmasında güvenlik birimleri arasındaki eksik irtibatın büyük rolü olduğu ortaya çıkmıştı. Bu sistemle iç istihbarat birimleri ve polis teşkilatları arasındaki iş birliğinin artırılması amaçlanıyor. Merkezi veri depolama sistemi konusunda haftalarca anlaşamayan Federal İçişleri ile Adalet Bakanlıkları önceki gün görüş birliğine varmışlardı.

Federal Kabine, Neonazi Veri Depolama Merkezine Onay Verdi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Federal Kabine, Neonazi Veri Depolama Merkezine Onay Verdi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Nice'teki bıçaklı saldırı sonrası Fransa'da terörle mücadele planı "acil saldırı" seviyesine çıkarıldı Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'çanta' yanıtı: Yüreğin varsa beraber tartışalım Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Son Dakika: Türkiye'den Fransa'daki bıçaklı saldırıya ilişkin ilk açıklama: Şiddetle kınıyoruz Suudi Arabistan'daki Fransız Konsolosluğu'na saldırı: 1 yaralı Otoyolda 9 araç birbirine girdi, 5'i doktor 10 kişi yaralandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var