Fehriye Erdal'ın Avukatı Davadan Çekildi - Son Dakika

Fehriye Erdal'ın Avukatı Davadan Çekildi

15.06.2016 12:15

İş adamı Özdemir Sabancı suikastı faillerinden, terör örgütü DHKP-C üyesi Fehriye Erdal'ın Belçikalı avukatı ödemelerde yaşanan sorun nedeniyle davadan geri çekildi.

İş adamı Özdemir Sabancı suikastı faillerinden, terör örgütü DHKP-C üyesi Fehriye Erdal'ın Belçikalı avukatı Paul Bekaert davadan geri çekildi.

İTİRAZ SÜRESİ DOLDU, AVUKATI ÇEKİLDİ

25 Mayıs'ta yapılan duruşmada Türkiye'de işlediği suçlardan Belçika'da yargılanmasına karar verilen Erdal'ın avukatı Bekaert, yasal 15 günlük süre içinde karara itiraz etmedi. Süre geçen cuma günü dolarken, bu sırada avukat Bekaert davadan çekildi.

ÇEKİLME NEDENİ ÖDEMELER YAŞANAN SORUN

Bekaert'in ofisi AA muhabirine çekilme kararını doğrulasa da özel bir sebebinin olmadığını söyledi. Ancak edinilen bilgiye göre, çekilme kararında ödemelerde yaşanan sorun ve müvekkilinin firari olması etkili oldu.

BARONUN TEKLİF GÖTÜRDÜĞÜ AVUKATLAR KABUL ETMEDİ

Bu gelişme üzerine Brugge Mahkemesi, barodan Erdal için avukat atmasını istedi. Ancak teklif götürülen avukatlardan hiçbiri şu ana kadar savunma yapmayı kabul etmedi. Teklifi kabul eden çıkmaması halinde baro bir avukatı zorunlu olarak görevlendirebilecek.

Avukatların ret kararında ise hem davanın içeriği hem de DHKP-C üyesi Erdal'ın firari olmasının etkisinin bulunduğu öğrenildi.

SABANCI SUİKASTİ

İş adamı Sabancı ile Toyotasa Genel Müdürü Haluk Görgün ve sekreter Nilgün Hasefe, 9 Ocak 1996'da DHKP-C'li teröristler tarafından İstanbul Sabancı Center'da öldürüldü.

Cinayetin Fehriye Erdal, İsmail Akkol ve Mustafa Duyar tarafından işlendiği tespit edildi. Duyar yakalanıp hapse atıldı ve 1999 yılında hapishanedeki bir isyan sırasında öldürüldü. Erdal ve Akkol ise kaçmayı başardı. Yunanistan'da yargılanıp serbest bırakılan Akkol, ocak ayında Türkiye'ye yasa dışı yollardan girince yakalandı.

Erdal ise 1999 yılında Belçika'nın Knokke kentinde kaldığı apartmanda yangın çıkması sonucunda sahte pasaportla yakalanıp yargılandı. Bir yıla yakın cezaevinde kaldıktan sonra ev hapsine alınan Erdal, Mart 2006'da firar etti.

Eylül 2007'de Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı yargılanması kararı verilse de daha sonra bu karar bozuldu. Sabancı ailesinin başvurusu üzerine süreç yeniden başladı. Belçika'da 2016 yılında terör kanununda yapılan değişiklikle Erdal davası yeninden ele alındı. 25 Mayıs'ta görülen davada DHKP-C'li teröristin 3 cinayetten yargılanmasına karar verildi. Adli tatil sonrası başlaması beklenen yargılamada, Erdal suçlu bulunursa 20 yıla kadar hapis cezası alabilecek.

YORUMLAR (6)
  • diriliş.osmanlılı: cehapeli tanrı kulu gider savunur kendisi avukat dört kişilik heyetde gider işi bağlarlar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • OĞUZLAR: YIKANMIŞ ,SATILMIŞ BEYİN ,ÇOK BÜYÜK İŞ YAPTINIZ,BUNLAR HEP KENDİ HALKINA ZULÜM YAPAR ÜLKENİN O KADAR DÜŞMANI VAR ,HİÇ BUNLARIN PKK LI BİRİNİ VURDUĞUNU GÖRDÜNÜZ MÜ,KAPİTALİST PİYONLARI,TAŞ ÖRENLER,ANADOLU İNSANIN DÜŞÜN YAKASINDAN,ASALAKLAR Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Dev Panda İkizleri Belçika'daki Pairi Daiza Hayvanat Bahçesi'nde Doğum Gününü Kutladı Dev Panda İkizleri Belçika'daki Pairi Daiza Hayvanat Bahçesi'nde Doğum Gününü Kutladı Belçika'da festival alanında savaştan kalma patlamamış bomba bulundu Belçika'da festival alanında savaştan kalma patlamamış bomba bulundu Sidi Berat Haroun Manisa FK'da Sidi Berat Haroun Manisa FK'da
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fehriye Erdal'ın Avukatı Davadan Çekildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement