Felaket, Kurumsal Yıkıma Dönüşmesin! - Son Dakika

Felaket, Kurumsal Yıkıma Dönüşmesin!

02.03.2012 11:51
Felaket, Kurumsal Yıkıma Dönüşmesin!, System.String[]

Double-Take Availability İstanbul'da tanıtıldı.

Şirketler açısından büyüyen verilerin olası felaketlere karşı korunması giderek daha hayati bir konuya dönüşüyor. Veri yedekleme konusunda uluslararası pek çok kuruluşa çözüm sunan Vision Solutions, dünyanın en gelişmiş replikasyon yazılımı Double-Take Availability ürününü, Türkiye pazarına sundu.

Double-Take'in Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Stratus Bilişim Sistemleri, İstanbul Point Otel'de düzenlediği toplantıda Double-Take Availability'yi tanıttı. Yaptığı konuşmada, "Hayat hesaplanamayan risklerle dolu. Olası felaketler ancak alınacak güçlü tedbirlerle önlenebilir" diyen Double-Take Teknik Müdürü Erkan Tuğral, "Dünyadaki en yeni teknolojik gelişmeleri bünyesinde taşıyan bu ürünümüzle, müşterilerimizin iş sürekliliğini sağlıyoruz. Elektrik kesintisi, doğal afet, yangın; sıkıntının kaynağı ne olursa olsun, şirketin çalışamaz hale gelmesi, telafisi zor, hatta bazen imkansız kayıplara neden olabilir. Double-Take'le çok kısa sürede normal iş akışına dönmek mümkün" dedi.

Dünyada 300 banka kullanıyor

Double-Take, dünyada olduğu gibi Türkiye'de de pek çok bankanın kredi kartı swift sistemi alt yapısında iş sürekliliği için kullanılan bir çözüm. Türkiye'de pek çok bankaya swift sistemi kuran ve bu sistemlerin sürekliliği için DoubleTake'i tercih eden Fineksus şirketinden Teknik Müşteri Yöneticisi Serkan Arslan da deneyimlerini konuklarla paylaştı. Arslan, bu ürünle bankacılık sektörü için kritik önemde hizmet sunduklarını aktardı. Double-Take'in üreticisi Vision Solutions Ortadoğu ve Afrika Satış Direktörü Wouter Vancoppenolle, dünyada 300'ü aşkın bankanın Double-Take'i kullandığına dikkat çekti. Vancoppenolle, "Türkiye'de Stratus Bilişim Sistemleri ile 2012 için hedefimiz buradaki veri kurtarma ve iş sürekliliği ihtiyacını, güvenilir ve ekonomik DoubleTake çözümleri ile sağlamak ve pazarda en çok tercih edilen ürün haline gelmek" diye konuştu.

KOBİ'ler için de ihtiyaç

Stratus Bilişim Sistemleri CEO'su Alain Soria ise "İş sürekliliği ve veri kurtarma düne kadar çok büyük bankalar, holdingler için gerekliliği olan bir konuyken, bugün iş yapış şeklini teknolojik alt yapılar üzerine kurmuş her firma için olmazsa olmaz bir ihtiyaç haline geldi. Double-Take Availability ile firmalara bu ihtiyaçları için en güçlü çözümü sağlayabiliyoruz" dedi.

Double-Take'in dünya referanslarından bazıları

ABN Amro, Total, France Telecom, Volvo, Shell It Services, Manpower,

Siemens, HSBC, Deutsche Bank, Adecco, Phillips, British American Tobacco, BNP Paribas, Estee Lauder, Pfizer, AXA, BP, De Beers, Johnson & Johnson, Lufthansa.

Double-Take'in Türkiye referanslarından bazıları

İş Bankası, Akbank, TSKB, Merinos Halı, Sandoz, TSPAKB, JTI Tütün, INGbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Milli Reasürans.

Felaket, Kurumsal Yıkıma Dönüşmesin!

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Felaket, Kurumsal Yıkıma Dönüşmesin! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Depremi mavi ay mı tetikledi? 16 Kasım'ı işaret eden ünlü astrolog Aysun Koç'tan ürküten sözler Süleyman Soylu ve eşi Hamdiye Soylu'nun koronavirüse yakalandığı iddia edildi Tsunami videosu çeken genç, suda sürüklenen kişinin babaannesi olduğunu fark edince feryat etti Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı: 39 milyon konut için değer takip sistemi geliyor AFAD: Depremzedeler için gıda kolisi ve battaniyeye ihtiyaç var Kızını arayıp "Cesetleri alın" diyen baba, eşini öldürüp aynı silahla hayatına son verdi Serenay Sarıkaya, annesiyle İzmir'den dönerken depreme yakalandı Göztepe Kulübü, daha önce kulüpte staj yapan Ali Çağın Kaygusuz'un enkaz altında olduğunu açıkladı