FEMEN Dağıldı: Eylem Yapanlar Bizden Değil - Son Dakika

FEMEN Dağıldı: Eylem Yapanlar Bizden Değil

23.01.2017 17:59

'Üstsüz' protesto eylemleriyle bilinen Ukrayna merkezli kadın aktivist grubu FEMEN'in kurucularından Yana Jdanova, grubun dağıldığını açıkladı.

Türkiye'de de eylemler düzenleyen feminist ve çevre aktivisti kadın gruplarından oluşan FEMEN dağıldı. Grup adına Apostrof sitesine konuşan Yana Jdanova, FEMEN'in 2015'ten bu yana var olmadığını, gerçekleştirilen eylemlerin bağımsız eylemler olduğunu belirtti.

Jdanova "FEMEN artık yok. Dağıldık. 2015'ten beri her şey bitti. Yapılan eylemlerin çok az da olsa ortak yanı olmasına rağmen FEMEN'le bir ilgisi yok. Daha önceki ekibimiz dağıldı" dedi.

'FEMEN, EYLEMLERİNE KATILMAK İSTEYENLER OLDUĞU SÜRECE VAR'

Jdanova'nın açıklamasının ardından FEMEN'in Ukrayna'daki kurucularından Anna Gutsol, grubun eylemlerine katılmak isteyen insanlar olduğu sürece var olduğunu söyledi.

Gutsol "FEMEN hareketi aktivistlerin protestolar gerçekleştirmeye son vermesi durumunda yok olacaktır. Görünüşe göre Yana için yok. Birileri için olmayabilir, ancak bu kişisel bir sorun" dedi.

FEMEN Dağıldı: Eylem Yapanlar Bizden Değil

Son Dakika Güncel FEMEN Dağıldı: Eylem Yapanlar Bizden Değil - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kadıköy galibiyetinin ardından Sergen'den itiraf! Oyuncularıyla yaptığı konuşmayı anlattı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? Fenerbahçe-Beşiktaş maçının bitiş düdüğüyle protokol tribünü karıştı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi Son Dakika: Beşiktaş, deplasmanda Fenerbahçe'yi 4-3 yendi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar Son Dakika: Türkiye'de 29 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 185 kişi vefat etti, 29 bin 281 yeni vaka tespit edildi