Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, CEO Olarak Peter Kenyon'u Görevlendirecek - Son Dakika

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, CEO Olarak Peter Kenyon'u Görevlendirecek

03.10.2017 10:30

Fenerbahçe başkan adaylığını açıklayan Ali Koç, kulübün başına geçmesi halinde CEO olarak ünlü futbol adamı Peter Kenyon'a görev verecek.

Başkan adaylığını resmen açıklayan Ali Koç seçilirse Türkiye'de hiç alışık olunmayan bir portre sergileyecek... Daha önce Aziz Yıldırım yönetiminde asbaşkanlık yapan Koç'un ilk hedefi ise futbolu tamamen profesyonellere teslim etmek.

1907 Fenerbahçeliler Derneği başkanlığı döneminde Avrupa'nın dev kulüplerinde çalışmış pek çok CEO'yu İstanbul'a getiren ve konferanslar verdiren Koç'un hedefindeki isimse Peter Kenyon... Daha önce Manchester United ve Chelsea'de birinci adamlık görevinde bulunan 63'üncü yaşındaki Kenyon'ın futbol yönetimi taktiklerinden dersler çıkarılacak.

SPORTİF DİREKTÖRÜ CEO SEÇECEK

Galatasaray'ın Mircea Lucescu'ya vermeyi düşündüğü CEO'luk görevini Ali Koç yönetimi göreve gelirse Peter Kenyon veya o ayarda bir isme vermeyi planlıyor. Koç futbola o kadar karışmak istemiyor ki, sportif direktörün bile CEO tarafından seçilmesi kararı alınmış durumda.

MURAT ÜLKER'İ KIRAN BASKETBOL OLDU

Öte yandan Mayıs ayındaki seçim öncesinde Ferit Şahenk ve Murat Ülker'in kapısını çalan Aziz Yıldırım iki şok birden yaşamıştı. Şahenk, ''Şimdilik düşünmüyorum'' derken, Ülker ise ''Böyle bir isteğim yok'' demişti.

Ülker'i kıranın ise kendi markasının adını verip F.Bahçe'yi Euroleague'e taşımasına rağmen Aziz Yıldırım'ın bir daha kendisine baskebolu teklif etmemesi oldu. Stada adını vermesine rağmen Murat Ülker'in forma reklamı için Aziz Yıldırım'a olumsuz cevap verdiği de ortaya çıktı.

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, CEO Olarak Peter Kenyon'u Görevlendirecek

Son Dakika Spor Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, CEO Olarak Peter Kenyon'u Görevlendirecek - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü