Son Dakika Haberleri: Fenerbahçe'den Bruno Alves'e "Kal" Teklifi

Fenerbahçe'den Bruno Alves'e "Kal" Teklifi

3 yıl önce

Fenerbahçe'de yönetim, UEFA'nın transfer kısıtlaması sonrasında Bruno Alves'le görüştü, "Kal" teklifi yaptı.

Fenerbahçe, UEFA ile yaptığı Finansal Fair Play anlaşması sonrasında transfer stratejisini değiştirdi. Öncelikle elinde bulunan oyuncuları kaybetmek istemeyen sarı­ lacivertliler, sözleşmesi biten Alves'in kalması için görüşmelere başladı.

Fenerbahçe, UEFA Mali Kontrol Komitesi ile yaptığı dört yıllık anlaşmanın ardından transfer politikasında değişikliğe gitti.

İLK HEDEF BRUNO ALVES

Bonservisli oyuncu alabilmesi için bonservis geliri elde etmesi gereken sarı­lacivertli kulüp bu sebeple, sözleşmesi biten oyuncularıyla yoluna devam etmek istiyor. Bu isimlerin başında ise Bruno Alves geliyor.

Daha önce bir çok kez gönderilmenin eşiğine gelen futbolcu ile yönetim, bir sezon daha devam etmek için masaya oturdu. Alves tecrübesinde bir ismin bulmanın zorluğunun farkında olan sarı­lacivertliler, Portekizli oyuncuyu takımda tutsa bile bu bölge için tek transfer yapacak. Aksi taktirde iki savunma oyuncusu alması gerekiyor.

İNDİRİM İSTENİYOR

Bu çerçevede Portekizli futbolcunun menajerliğini yapan babası Washington Alves, İstanbul'a çağrıldı. Porto'nun teklifine rağmen Alves, maddi konularda anlaşması durumunda sarı­lacivertli takımla yoluna devam edecek.

Bundan önce yıllık 2.5 milyon Euro garanti ücret alan futbolcuyla en azından bir sezon daha imza attırmak isteyen Fenerbahçe, parasını da 1.5 milyon Euro'ya düşürmeye çalışıyor. Alves ise daha uzun süreli bir kontrat ve şimdiki ücretine yakın bir para talep ediyor.

Alves'in, yaptığı kritik hatalara rağmen takımda tutulmak istenmesinin en büyük nedeni, tecrübesi ve kulüp ile ligi tanıması... Portekizli ayarında bir stoper bulmanın hem zor hem de maliyetli olduğunu bilen yönetim, bu nedenle görüşmelere başladı.

Haber Yayın Tarihi : 25.05.2016 07:54 

YORUMLAR


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vatandaşın İsteğini Not Alıp Talimatı Verdi Son Dakika! Sri Lanka'da Patlama! 52 Ölü, 283 Yaralı Şarkıcı Gökhan Özoğuz, 4 Askerin Şehit Olmasını Ekrem İmamoğlu'nu Bağlayan Gazeteye Sitem Etti