Son Dakika Haberleri: Fenerbahçe Maçındaki "Tecavüz Marşı" Nedeniyle Dava Açıldı

Fenerbahçe Maçındaki "Tecavüz Marşı" Nedeniyle Dava Açıldı

3 yıl önce

Antalyaspor'un F.Bahçe'yi yendiği maçta çalınan ve Yeşilçam filmlerinde Nuri Alço'nun canlandırdığı karakterlerin tecavüz sahnelerinde kullanılan şarkı nedeniyle iki kişiye dava açıldı.

Fenerbahçe Maçındaki

Antalyaspor'un geçen yıl Fenerbahçe'yi 4-2 yendiği maçta çaldığı ve internette 'tecavüz marşı' olarak adlandırılan şarkı nedeniyle iki kişi hakkında dava açıldı.

Antalya Kadın Dayanışma Merkezi ve Dayanışma Derneği ile İstanbul merkezli Cinsel Suçla Şiddetle Mücadele Derneği tarafından yapılan suç duyurusu üzerine başlayan süreçte savcılığın hazırladığı iddianamede söz konusu şarkıyı çalmaktan sorumlu tutulan bir yönetici ve bir ses görevlisi, 'Halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alanen aşağılama' suçuyla itham edildi.

DURUŞMA NİSANDA

TCK'nın 216 maddesinin 2. fıkrasına göre yargılanan sanıklar için 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Bu tür suçlamalarda ayrıca sanıklar için hak mahrumiyeti veya 5 yıl kadar denetime tabii tutulma cezaları da çıkabiliyor. İlk duruşma 4 Nisan 2017'de yapılacak.

5 Şubat 2016'da Antalya'da oynanan ve Antalyaspor'un Fenerbahçe'yi 4-2 yendiği maçın bitiminde statta John Carpenter'a ait olan 'The End' şarkısı çalınmıştı. Bu şarkı genelde Yeşilçam filmlerindeki tecavüz sahnelerinde kullanıldığı için, özellikle internet ortamında 'tecavüz marşı' olarak isimlendiriliyor.

İki kadın derneği bu olaya tepki göstererek suç duyurusunda bulunmuştu. Antalya Spor , Son Dakika Spor Haberleri, Spor Son Dakika'>Spor Suçları Soruşturma Bürosu da bunun üzerine dava açmıştı.

Haber Yayın Tarihi: 21.01.2017 08:28 

YORUMLAR


Adana'nın yeni gözdesi ciğer bezi! Kilosu 10 liradan satılıyor, talep patlaması var
Ahmet Davutoğlu'ndan sonra AK Parti'de istifalar: Eski milletvekilleri ve il başkanları da partiden ayrıldı Sürüye düşen yıldırım, 60 koyunu telef etti