Fenerbahçe'nin Avukatı Konuştu - Son Dakika

Fenerbahçe'nin Avukatı Konuştu

12.01.2012 20:38
Fenerbahçe'nin Avukatı Konuştu, System.String[]

Özkurt, "Bir dilekçeyi, 'ben geri çekiyorum, bunun yerine başka bir şey koyuyorum' şeklinde almanız mümkün değildir."

Fenerbahçe Kulübü'nün avukatlarından Emin Özkurt, UEFA'nın, görevlisi Pierre Cornu'nun raporunun, Fenerbahçe'nin Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) açtığı tazminat davası dosyasından çıkartılmasını talep etmesiyle ilgili olarak, "Hukuk çocuk oyuncağı değildir. Verdiğiniz bir dilekçeyi, 'ben geri çekiyorum, bunun yerine başka birşey koyuyorum' şeklinde bir yaklaşımla geri almanız mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

Avukat Özkurt, ilk olarak TFF'nin yaptığı açıklamayı şu şekilde özetledi; "Hukuk dilinden uzak bir şekilde açıklamak istiyorum. UEFA diyor ki; 'Ben, kendi yetkilim Cornu'nun dilekçe olarak CAS'a sunduğu bir beyan vermiştim. Bunun hiçbir geçerliliğinin olmasını istemiyoruz. Geri almak istiyoruz. Bu hem CAS heyetiyle, hem de Türk spor kamuoyunun zekasıyla alay etmek gibi birşey. Cornu'nun, Türkiye'deki temaslarını resmi olarak CAS'a sunduğu dilekçede, "Fenerbahçe Yetkililerinin maçlarda hile yapmadıklarına dair yüzde bir olasılık olup olmadığını, TFF yetkililerine sorduğumda bana verdikleri cevap, 'Fenerbahçe'nin şikeye karışma iddiasının temiz çıkmasına imkan olmadığı noktasındaydı" şeklinde kullandığı ifadesinin, şu an itibariyle geçerli kılınmaması için geri çekilmesi talebidir. UEFA ve TFF ciddi bir kurum. Bunların CAS'a verdikleri dilekçeler ciddiye alınması gereken dilekçeler. Siz bir beyan verdikten sonra aradan 2-3 ay geçtikten sonra, bu beyanı basit bir dilekçeyle geri almayı düşünüyor, buna göre hareket ediyorsanız, bunun takdirini kamuoyuna bırakıyorum."

"Ortak bir strateji çerçevesinde Fenerbahçe'nin haklarının zayi edilmesi noktasında, kararlılıkla işbirliği devam ediyor" diyen Emin Özkurt, şunları söyledi; "Bizim o dönem sorduğumuz bazı sorular vardı. Cornu'nun ifadesinde gerçekleşen açıklamalarla ilgili herhangi bir yasal süreç takip ettiniz mi diye sormuştuk. Bunun cevabı 'hayır'dı. Hala da hayır. Biz yine sormuştuk TFF"ye. Bunun düzeltilmesiyle ilgili olarak UEFA'ya yazdığınız yazıya cevap verildi mi diye, üzerinden aylar geçti cevap verilmemişti. Şu an gördüğümüz o ki, yine ortak bir strateji çerçevesinde Fenerbahçe'nin haklarının zayi edilmesi noktasında, kararlılıkla işbirliği devam ediyor."

Hukukun ciddiyetsiz bir şekilde yürütüldüğünü sözlerine ekleyen Fenerbahçe Kulübü Avukatlarından Emin Özkurt, "CAS, doğru ve adil bir karar verdiği takdirde, şu anki UEFA'nın bu yaklaşımı kesinlikle ama kesinlikle Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden o dönem için men edilmesiyle alakalı olarak verilen kararın yanlışlığını vurgulayacaktır. Hukuk çocuk oyuncağı değildir. Verdiğiniz bir dilekçeyi, 'ben geri çekiyorum, bunun yerine başka birşey koyuyorum' şeklinde bir yaklaşımla geri almanız mümkün değildir. Hukukun böyle ciddiyetsiz bir şekilde yürütülmesinden dolayı ben bir hukukçu olarak üzüntü duyuyorum." diye konuştu.

'UEFA, Fenerbahçe'den davayı geri çekmesini talep etti mi?' şeklindeki soruya ise Özkurt, şu yanıtı verdi; "Ben spekülasyonlara girmem, çünkü bu soru tam manasıyla bir spekülasyon. Bu konuyla ilgili yapacağım açıklama, bunların bir senaryo olduğu ve herhangi bir ciddiyet yüklememek olacaktır."

- İstanbul

Fenerbahçe'nin Avukatı Konuştu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Fenerbahçe'nin Avukatı Konuştu - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Charlie Hebdo'dan yine çirkin provokasyon! Erdoğan üzerinden Peygamberimizi ve İslam'ı hedef aldılar Messi ile kriz yaşayan Barcelona Başkanı Bartomeu istifa etti Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi