Son Dakika Haberleri: Fenerbahçe'nin Devler Ligi Parası Galatasaray'a Gitti

Fenerbahçe'nin Devler Ligi Parası Galatasaray'a Gitti

7 ay önce

Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Benfica'ya elenen Fenerbahçe, Avrupa'daki yoluna UEFA Avrupa Liginde devam edecek. Sarı-lacivertlilerin Şampiyonlar Ligine veda etmesiyle birlikte Galatasaray, 15 milyon euro kasasına para koyacak.

Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Benfica ile karşılaşan Fenerbahçe, rakibine elenerek Devler Ligine veda etti. Sarı lacivertlilerin bu turnuvaya katılamamasıyla birlikte Galatasaray, ezeli rakibinin katılım payını kasasına koyma hakkını elde etti.

Sarı kırmızılılar, Fenerbahçe'nin elenmesiyle birlikte 15 milyon euroluk katılım payını kasasına koyacak.

BEŞİKTAŞ GEÇEN SEZON 22 MİLYON EURO KASASINA KOYMUŞTU

Şampiyonlar Ligi yayın haklarından Türkiye'nin yeni sezondaki havuz parası henüz belli değil. Geçtiğimiz sezon grup aşamasında tek Türk takımı olarak mücadele eden Beşiktaş, sadece yayın haklarından yaklaşık 22 milyon euroyu kasasına koymuştu.

Bu sezon henüz yayın geliri net olmamakla birlikte daha da yükselecek. Sarı-lacivertliler elenmesiyle yayın havuzundan gelecek gelirin tamamı sarı-kırmızılı ekibe kalmış oldu.


YORUMLAR


Türkiye'nin En Köklü Otobüs Firmalarından Olan Ulusoy İçin İflas Kararı Verildi Ayvacık'taki Deprem Anının En Net Görüntüsü Ortaya Çıktı! Büyük Panik Kamerada

Vatandaşın İhbarı ile Yabancı Tabelalar Tek Tek Söküldü