Son Dakika Haberleri: Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, Yapay Zeka Zirvesinde Sunum Yaptı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, Yapay Zeka Zirvesinde Sunum Yaptı

9 gün önce

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, IBM Türkiye tarafından düzenlenen ve yapay zeka konusunun ele alındığı zirvede sunum yaptı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü  Aykut Kocaman, IBM  Türkiye tarafından düzenlenen ve yapay zeka konusunun ele alındığı Watson  Istanbul Summit 2017'ye katıldı.

Zirve, 1500 kişinin katılımıyla  İstanbul  Volkswagen Arena'da düzenlendi. Tecrübeli teknik adam  Aykut Kocaman da, teknolojiyi nasıl kullandığını anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

FUTBOLUN BİLİMDEN NASIL FAYDALANDIĞINI ANLATTI

Kocaman, sunumunda futbolun bilimden faydalandığını ve bu sayede birçok önemli bileşeni bir arada barındırdığına değindi. Bu bileşenlerin arasında yer alan teknik veri, taktiksel veri ve en önemlisi de insan faktörünün ne kadar önemli olduğunu anlatan deneyimli çalıştırıcı, teknolojiyi kullanarak bu bilinmeyenleri olabildiğince anlamlandırıp azaltmanın ne kadar kıymetli olduğunu belitti.  Aykut Kocaman, futbolun içerisinde yer alan verileri ekibiyle birlikte oldukça yoğun olarak inceleyip analiz ederek bu bilinmeyenlerin seviyesini nasıl daha az ve iyi hale getirebileceği konusunda her geçen gün daha çok çalıştıklarını da sözlerine ekleyerek sunumunu sonlandırdı.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR (4)

Fenerbahçeli Fernandao, Menajeriyle Görüştü: Bana Takım Bul Şimşek'ten Rus Yatırımcılara Çağrı: Gelin Ticaret Hacmimizi 5 Kat Artıralım
Zarrab Davasında Türkiye Karşıtı 2 İsim Bilirkişi Olarak Eklendi Yıldız Futbolcu Morata'dan Fenerbahçe Paylaşımına Yanıt