Fenerbahçe Ülkerli Engin Atsür'den Taraftarlarına Övgü - Son Dakika

Fenerbahçe Ülkerli Engin Atsür'den Taraftarlarına Övgü

01.01.2012 22:26
Fenerbahçe Ülkerli Engin Atsür'den Taraftarlarına Övgü, System.String[]

Fenerbahçe Ülker-Galatasaray Medical Park maçının yıldızı Engin Atsür Skyturk'te Basketbol Özel programına konuk oldu.

Fenerbahçe Ülker- Galatasaray Medical Park maçının yıldızı Engin Atsür Skyturk'te Basketbol Özel programına konuk oldu.

Fenerbahçe Ülker'in Galatasaray Medical Park ile adına yakışır bir maç olduğunu, Galatasaray Medical Park'ın iyi mücadele ettiğini belirten Engin Atsür, "Seyircimiz bizim için itici bir kuvvet oldu. Böyle bir maçı kazanmak benim ve takım arkadaşlarım için çok önemliydi. Son dakikalarda, doğru işleri yaparak bu maçı kazandık." diyerek şöyle konuştu:

"Son bölüme kadar ibre Galatasaray tarafındaydı. Son molada aramızda konuştuk bu maçı kazanmamız gerektiğini koçumuz bize çok iyi anlattı. Bunu da gerçekleştirdik taraftarlarımızın verdiği desteği de unutmamamız lazım. Sakatlardan dolayı kısıtlı bir kadroyla bu maçı kazanmasını bildik. Onbeş bin onaltı bin kişilik salonun dolması hele ki Cuma günü olmasına rağmen seyircinin maça gelmesi çok önemliydi."

Derbi maçları için motivasyon konusunda oyuncuların pek sıkıntısının olmadığını da belirten Engin Atsür, "Maç öncesi gerekli çalışmalar yapıldığı zaman zaten motivasyon tam oluyor." diyerek, futbolda yaşananların kendilerini etkileyip etkilemediği konusunda ise şunları söyledi:

"Şike soruşturması en çok futbol kulübünü etkilese de bize yansımaları oldu. Bu durum için çok üzüldük. Biz sporcular olarak çok çalışarak kulübümüzü ileri taşımalıyız. Geçen sezon başı çok iyiydik son zamanlarda durumumuz kötüye gitti. Mühim olan sezon sonunda formda kalabilmektir. Biz bu sene play-off ve Euroleague'de sonu iyi getirmek istiyoruz."

Engin Atsür, sporcuların yaşadığı sakatlıklarla ilgili olarak ise "Sakatlıklarla yaşamaya alışmalıyız. Sakatlık psikolojik olarak da bizi olumsuz etkiliyor. Ama iyi bir sağlık ekibiyle bu sakatlıkları atlatabiliyoruz." dedi.

Engin Atsür, ligde oynadıkları derbi maçlar ve Avrupa kupasındaki mücadeleleriyle ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı:

"Şu ana kadar Beşiktaş Milangaz bütün derbileri kazandı. Beşiktaş Milangaz derbi maçlarına çok iyi motive oluyor. Aslında, Biz sporcular bütün maçlara eşit çalışıyor ama derbi maçlarında taraftarlar salonu doldurduğu için itici bir güç oluyor.

Avrupa dönüşü bazen zorluk çekebiliyoruz. Zor yolculuklar geçiriyoruz. Örneğin, Nancy maçı öncesi 3 saat otobüs yolculuğu yaşadık .Tabi birde bunun dönüşü oluyor çok yorgun oluyoruz. Beko Basketbol Ligi'ndeki maçlarımıza bazen istediğimiz gibi çıkamıyoruz. Sonuçta, diğer takımlar bizim maçımıza bir hafta çalışırken biz o maça iki üç gün çalışabiliyoruz."

NBA'de yaşanan lokavt olayı ve gelen oyuncuların Türk basketboluna katkılarıyla ilgili olarak ise Engin Atsür şunları söyledi:

"NBA oyuncuları ligimize renk kattı. Fenerbahçe Ülker, tek NBA oyuncu getirdi. Bu oyuncuyu da sadece Euroleague maçlarında oynattı. Çünkü, bu oyunucunun NBA'e döneceği belliydi. Türkiye Ligi'ndeki iskelet kadromuzu bozmak istemedik. Sefolosha, Euroleague maçlarında bize çok büyük katkıda bulundu. NBA kariyerinde başarılar dilerim."

Euroleague'de çok kritik bir maçı kazanarak Top 16'ya kaldıklarını da belirten Engin Atsür, "Top 16'da zor bir gruba düştük. Zaten genelde Top 16 grupları zor oluyor. Panathinaikos geçen senenin Euroleague şampiyonu, Kazan takımı zor bir coğrafyada olduğu için ulaşımı sıkıntılı, A. Milano dikkat edilmesi gereken bir takım. Alınacak tek bir mağlubiyet çeyrek final maçlarına kalmamızı zora sokabilir. Ev sahibi olduğumuz maçları kesinlikle kazanmamız lazım. Deplasmanlarda da alacağımız bir galibiyet bizi başarıya götürür." diye konuştu.

Fenerbahçe Ülker Arena'nın, Anadolu Efes maçıyla seyircilere açılacağını da belirten Engin Atsür, "Şu anda bazı antremanlarımızı orada yapıyoruz. Mimari olarak NBA salonlarına benziyor." diyerek sözlerini tamamladı.

Fenerbahçe Ülkerli Engin Atsür'den Taraftarlarına Övgü

Kaynak: CHA

Son Dakika Spor Fenerbahçe Ülkerli Engin Atsür'den Taraftarlarına Övgü - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Ronaldo, Suudi Arabistan'dan gelen 53 milyon TL'lik reklam teklifini reddetti Arnavutköy'deki fabrikada çıkan yangında lüks araçlar küle döndü Pitbull cinsi köpekler ağılda adeta katliam yaptı: 6 koyun telef oldu Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi Türkiye için tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla ilk milli fırkateyn denize indirildi Kanlı, kefenli modifiye araç emniyeti alarma geçti Yeni ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, "PKK'yı silahlandıran adam" olarak tanınıyor Kurduğu sistem sayesinde 8 yıldır elektriğe tek kuruş para ödemiyor