Son Dakika Haberleri: Fenerbahçe'yle Anlaşan Cocu, Türkiye'ye 2 Hollandalı Futbolcuyu Getiriyor

Fenerbahçe'yle Anlaşan Cocu, Türkiye'ye 2 Hollandalı Futbolcuyu Getiriyor

8 ay önce

Fenerbahçe'nin başına geçmesi için artık resmi açıklamanın beklendiği Teknik Direktör Cocu, Van Ginkel ve Bas Dost'un transferini istedi.

Teknik direktörlük için Philipp Cocu ile anlaşmaya varan Fenerbahçe, orta sahaya bir başka Hollandalıyı getiriyor. Sportif direktör Comolli ile görüşen Hollandalı teknik adam, orta sahaya PSV'den öğrencisi Van Ginkel'in transferini istedi.

Van Ginkel'in Hollandalı teknik adamın oyun sisteminde önemli rol oynaması nedeniyle Fenerbahçe bu transfer için şartları zorlayacak. Geçen sezonu kiralık olarak PSV'de geçiren 33 maçta 16 gol 5 asistlik performans sergilemişti.

FORVET İÇİN İLK İSİM BAS DOST

Forvet mevkiine transfer yapmayı planlayan F.Bahçe'de Hollandalı golcü Bas Dost gündeme geldi. Sportif direktör Damien Comolli teknik direktörlük için anlaşılan Cocu ile takviyeler konusunda görüştü. Hollandalı çalıştırıcının Sporting Lizbon'la sözleşmesini fesheden Bast Dost'u istediği belirtildi.

CRUYFF EKOLÜ GELİYOR

F.Bahçe'de Cocu ile birlikte oyun sistemi değişerek Cruyff ekolü gelecek. Hollandalı teknik adam, genellikle 4-3-3 sistemiyle takımını sahaya sürüyor.

Ofansif oyun sistemini benimseyen Cocu, F.Bahçe'de yeni sezonda tek ön libero iki tane 8 numarayla takımı oynatacak. Yeni transferler de bu sisteme göre transfer edilecek, gelecek vaeden eden genç isimler takviye edilerek altyapıda eğitilecek ve yıldız oyuncu yapılacak. Bu felsefe altyapının tüm yaş gruplarından A Takıma kadar tüm takımları kapsayacak ve gelecekte Fenerbahçe'nin olmazsa olmazı olacak. Cruyff'un oyun anlayışında tüm takım birlikte hareket eder. Oyun içinde, futbolcular sürekli yer değiştirir. Tüm futbolcular her yerde oynayabilecek bir yetenek ve yetkinliğe sahiptir. Bu nedenle numaraların onun oyun anlayışında çok fazla bir önemi yoktur. F.Bahçe'de bu sistem uygulanmaya çalışılacak.


YORUMLAR


Gözaltına Alın Genç Kızın, Polisin Tacizine Uğradığı İddiasına AK Parti'den İlk Yorum Geldi Konsensus İstanbul İçin Yaptığı Son Anketi Açıkladı

ABD Başkan Yardımcısı Pence'den Erdoğan'a Gizli Telefon: S-400 Almayın