Fenomenler üzgün: Instagram, hikaye sayısını kısıtlayacak! - Son Dakika

Fenomenler üzgün: Instagram, hikaye sayısını kısıtlayacak!

18.05.2022 12:35
Fenomenler üzgün: Instagram, hikaye sayısını kısıtlayacak!

Sosyal medya devi Instagram, art arda paylaşım yapan kullanıcılar için Hikaye Kısıtlama özelliğini test etmeye başladı! İşte detaylar...

Sosyal medya devi Instagram, içerik üreticilerini üzecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Platform, art arda hikaye paylaşan kullanıcılarının izlenimlerini azaltacak "Hikaye Kısıtlama" fonksiyonunu test etmeye başladı. Yeni özellik, art arda hikaye paylaşımı yapan hesapların izlenimlerini azaltırken meraklı kullanıcılarını da yeni buton yüzünden bir miktar yoracak. Peki, Instagram 'ın Hikaye Kısıtlama özelliği nasıl çalışacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Instagram Hikaye Kısıtlama özelliği, yeni bir buton da getiriyor!

Sosyal medya devi Instagram, üç adetten fazla hikaye paylaşan kullanıcılarının paylaşımlarını artık arka arkaya göstermeyecek. Platform, üç adet hikayeden sonra devamını izlemek isteyen kullanıcılar için "Tümünü Göster" adlı bir seçenek sunacak.

WhatsApp Premium geliyor! İşte detaylar

Instagram, şu anda kullanıcılarının art arda 100 adet hikaye paylaşmasına izin veriyor. Yeni özelliğe rağmen bu sayı aynı kalsa da üç hikayeden sonrası için Tümünü Göster butonuna dokunmak gerekecek ya da otomatik olarak bir sonraki kişinin hikayelerine atlayacak. Bu şekilde herhangi bir kullanıcının paylaştığı dördüncü hikayenin izlenme sayısı da düşük sayıda olacak.

Fenomenler üzgün: Instagram, hikaye sayısını kısıtlayacak!

İçerik üreticilerini üzmesi beklenen Instagram 'ın yeni Hikaye Kısıtlama özelliği, bazı kullanıcılar tarafından da oldukça sevileceği tahmin ediliyor. Çünkü çok fazla arka arkaya hikaye paylaşımı yapan kullanıcılar, bazen takipçilerini rahatsız ediyor.

Karınca görünümü adlı hikaye paylaşımı görmek istemeyen kullanıcılar, hesapları sessize alabiliyor. Bir hesabı sessize almak için hikayesinin üzerine tıklayarak Sessize Al butonuna tıklamak yeterli. Henüz test aşamasında olan Instagram Hikaye Kısıtlama özelliğinin ne zaman geleceği ise belirsiz durumda.

Fenomenler üzgün: Instagram, hikaye sayısını kısıtlayacak!

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram'ın henüz test aşamasında olan Hikayeleri Kısıtlama özelliği sizce gerekli miydi? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

YORUMLAR
500
Instagram grup sohbeti nasıl kurulur? – Grup Kurma Instagram grup sohbeti nasıl kurulur? – Grup Kurma Facebook'ta NFT dönemi başlıyor! İşte Meta'nın hedefi Facebook'ta NFT dönemi başlıyor! İşte Meta'nın hedefi TikTok açıkladı: Kullanıcılar kurallara ne kadar uyuyor? TikTok açıkladı: Kullanıcılar kurallara ne kadar uyuyor?
Kaynak: Shiftdelete

Son Dakika Güncel Fenomenler üzgün: Instagram, hikaye sayısını kısıtlayacak! - Son Dakika

Bu haber Shiftdelete tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Shiftdelete tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Shiftdelete kurumudur.

Advertisement