Son Dakika Haberleri: Feridun Andaç Kitap Dostlarıyla Buluştu

Feridun Andaç Kitap Dostlarıyla Buluştu

6 yıl önce

Nilüfer Belediyesi'nin organizasyonuyla Bursa'ya gelen yazar ve eleştirmen Feridun Andaç, Nilüferli kitap dostlarıyla buluştu.

Feridun Andaç Kitap Dostlarıyla Buluştu, System.String[]
Nilüfer Belediyesi'nin organizasyonuyla Bursa'ya gelen yazar ve eleştirmen Feridun Andaç, Nilüferli kitap dostlarıyla buluştu.

Eleştirmen ve yazar Feridun Andaç, Akkılıç Kütüphanesi'nin konuğu oldu. 'Gölgesi Kalemin Ucunda Montaigne' adlı eseri üzerine sohbet eden Andaç, deneyimlerini de paylaştı. Günümüzde deneme yazılarının farklı biçimlerde ifade edildiğini kaydeden Andaç, "Hayat şartları değiştikçe, anılar da farklılaşıyor. Bu kitabımda hatıralar, yolculuklar ve denemeler var. Kısacası bir edebiyat yolculuğu oldu. Montaigne beni yazı yolculuğuna hazırlayan yazarların başında geliyor. Çünkü yazarların başka yazarların belleğine ihtiyacı var" dedi.

Günümüzde yazmaya olan ilginin arttığına dikkati çeken Feridun Andaç, hayat çeşitliliğinin yazıları da etkilediğine dikkat çekerek, "Genç yazarlar artıyor, ancak eğitimde, sanat eğitimi sanki biraz ıskalanıyor. Sanat eğitimi güncellenmeli ve çağdaşlaşmalı. Gençlere sanat eğitimi verilmeli. Teknolojiyi kullanalım, ancak dilimizi de koruyalım. Edebiyatla beslenmeyen bir milletin kolu kanadı kırık demektir. Gençler mutlaka edebiyat dili ve geçmişten faydalanmalı" diye konuştu.

Çağdaş kentlilik bilinci oluşturulurken, yerel yönetimlerin kültür-sanata mutlaka destek vermesi gerektiğini de ifade eden Andaç, Nilüfer Belediyesi'nin bunu çok iyi yaptığını da dile getirdi.

(MŞ)

30.03.2013 13: 57: 24

TSI

NNNN - BURSAFatma Girik'in, Ayşen Gruda'nın Ölümü Üzerine Yaptığı Açıklama, Sosyal Medyada Gündem Oldu Yasemin Yalçın, Kemal Sunal ile Tanışma Hikayesini Anlattı

Bitkisel Hayattaki Kadın Doğum Yaptı, Tecavüz Zanlısı Erkek Hemşire Yakalandı