Ferrari'nin Minisini Yaptı - Son Dakika

Ferrari'nin Minisini Yaptı

14.07.2009 15:04
Ferrari'nin Minisini Yaptı, System.String[]

Düzceli 81 Yaşındaki Kaporta Ustası Hasan Uyar, Ferrari'nin Yarış Otomobilinin Küçük Bir Kopyasını Yaptı. Oyuncak Arabayı Örnek Alarak Sacı Döverek Şekil Veren Hasan Usta, 40 Kilometre Hız Yapan Otomobilde Motosiklet Motoru Kullandı.

Düzceli 81 yaşındaki kaporta ustası Hasan Uyar, Ferrari’nin yarış otomobilinin küçük bir kopyasını yaptı. Oyuncak arabayı örnek alarak sacı döverek şekil veren Hasan Usta, 40 kilometre hız yapan otomobilde motosiklet motoru kullandı.

MİNİ FERRARİ'NİN FOTOĞRAFLARI

Hasan Uysal, Ferrari’nin Formula 1 yarışlarında kullandığı otomobilin mini bir modelini yaptı. Hasan Uysal, Ferrari’nin oyuncak modelini örnek alarak 1 yılda bitirdiği otomatik vitesli, motosiklet motoruna sahip mini otomobiliyle cadde de tur attı. Tamamen el yapımı olan mini yarış otomobili yaklaşık 4 bin TL’ye mal oldu.

Formula 1 yarışlarını televizyonda izlediğini ve yarış otomobili yapmak için Ferrari modelini bir oyuncak arabadan örnek alarak yaptığını ifade eden Hasan Uysal, şöyle konuştu:

“Modeli ilk önce kartona döktüm. Daha sonra karton modeli saca çizdim. Tamamen elimle döverek sacı şekillendirdim. Motor olarak motosiklet motoru kullandım. Ön tekerlekler uçak lastiği, arka tekerlekler ise ATV motor lastiği. Otomobil 200 kilo ağırlığında, 2 metre 60 santim uzunluğunda, 1 metre 10 santim genişliğinde ve yerden yüksekliği ise 60 santim. 40 kilometre hız yapıyor. Aslında daha fazla hız yapabilir ama çocuklar bineceği için motor hızını düşürdüm. Bundan sonra Formula serisini yapabilirim. Bu aracı da işletmek için vereceğim.”

İlkokul mezunu olduğunu, 13 yaşında mesleğe başladığını söyleyen Hasan Usta, artık zamanını atölyesinde mini otomobiller yaparak geçirdiğini belirtti.

Ferrari'nin Minisini Yaptı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ferrari'nin Minisini Yaptı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İsrail'deki üniversite araştırdı: Türk donanması, Doğu Akdeniz'deki en güçlü donanma İsrail'deki üniversite araştırdı: Türk donanması, Doğu Akdeniz'deki en güçlü donanma Burak, Zeki ve Yusuf şampiyonluk yolunda yara aldı! Lille, sahasında Montpellier'le 1-1 berabere kaldı Burak, Zeki ve Yusuf şampiyonluk yolunda yara aldı! Lille, sahasında Montpellier'le 1-1 berabere kaldı Koronavirüs tedbirleri sonuç vermezse Ramazan Bayramı'nda tam kapanma yolda Koronavirüs tedbirleri sonuç vermezse Ramazan Bayramı'nda tam kapanma yolda Cumhurbaşkanlığı'ndan 128 milyar dolar açıklaması: Kaybolmuş tek 1 kuruş yoktur Cumhurbaşkanlığı'ndan 128 milyar dolar açıklaması: Kaybolmuş tek 1 kuruş yoktur Fatih Karagümrük, Franck Ribery için harekete geçti Fatih Karagümrük, Franck Ribery için harekete geçti Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Anne olmak için gün sayan oyuncu Şilan Makal, hamilelik pozlarını paylaştı Anne olmak için gün sayan oyuncu Şilan Makal, hamilelik pozlarını paylaştı Kayalıklar arasında sıkışmış halde bulunan yaşlı kadın yaşamını yitirdi Kayalıklar arasında sıkışmış halde bulunan yaşlı kadın yaşamını yitirdi