Ferudun Özdemir'den Gençlere Sosyal Medya Uyarısı - Son Dakika

Ferudun Özdemir'den Gençlere Sosyal Medya Uyarısı

05.03.2015 13:22
Ferudun Özdemir'den Gençlere Sosyal Medya Uyarısı, System.String[]

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesinin düzenlediği etkinlikte Sosyal Medya Uzmanı ve Ferudun Özdemir, Esenlerli gençlere sosyal medyayı anlattı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Esenler Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte Sosyal Medya Uzmanı ve Yazar Ferudun Özdemir, Esenlerli gençlere sosyal medyayı anlattı. Özdemir, "Artık büyük şirketler işe alacağı adamı sosyal medyada takip ederek, buradaki hal ve davranışlarına bakıyor" dedi.

Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen, özellikle Twitter'da kurduğu ekip ile tanınan ve sosyal medyadaki çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren yazar ve sosyal medya uzmanı Ferudun Özdemir, "Gençlerle Buluşma" etkinliğinde Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal medyanın amiral gemisi olan sayfaların kullanımı konusunda incelikleri anlattı.

TİRAJLARI ETKİLİYOR

Sosyal medya kullanımının yoğunlaşmasıyla birlikte gazete tirajlarında gözle görülür bir düşüş yaşandığını belirten Ferudun Özdemir, "Bazı gazeteler artık yazarlarına önemli bir konu hakkında sosyal medyadan açıklama yapma izni vermiyor. Çünkü açıklama yapılınca gazete okunmuyor, tiraj düşüyor. Böylelikle satıştan kazanılan pay azaldığı için gazete zor duruma düşüyor" dedi.

AHLAKİ KULLANIM

Sosyal medya kullanımın çok önemli olduğu gibi çok dikkatli olunması gerektiğini de ifade eden Özdemir, " Sosyal medyada yazdığınız yazılara çok dikkat edin. Artık büyük şirketler işe alacağı adamı sosyal medyada takip ederek, buradaki hal ve davranışlarına bakıyor. Sosyal medyayı dikkatli ve ahlaklı kullanın. Yoksa bir gün hiç olmadık yerde karşınıza hiç istemediğiniz sonuçlar çıkabilir" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ferudun Özdemir'den Gençlere Sosyal Medya Uyarısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Antikorlara yakalanmayan koronavirüs mutasyonu tespit edildi Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Kısıtlamada patates servisine çıkan şahıs, cezadan kurtulamadı Son Dakika: Türkiye'de 5 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 196 kişi vefat etti, 31 bin 896 yeni vaka tespit edildi Ermenistan muhalefeti görevi bırakması için Paşinyan'a 3 gün süre tanıdı Sokak kısıtlaması bile denize girmelerine engel olamadı Kısıtlamada turistlerin keyfine diyecek yoktu! Maskelerini çıkartıp çekirdek çitleyip yerlere attılar Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü