Festival yöneticilerine sizin için sorduk! - Son Dakika

Festival yöneticilerine sizin için sorduk!

05.09.2016 08:13
Festival yöneticilerine sizin için sorduk!, System.String[]

Sanal dünyanın en kapsamlı sinema dergisi Cinedergi 95. sayısıyla yine göz dolduruyor, sinema gündeminin nabzını tutuyor.

Cinedergi yeni sayısında sezonun yeniden başlaması, festivallerin arka arka sıralanmasıyla birlikte film festivallerini yöneten, kimi zaman eleştirilen kimi zaman alkışlanan festival yönetmenlerinin görüşlerine yer veriyor. Semra Güzel Korver beş soruyla beş festival yöneticisine mikrofon uzatıyor.

Antalya Uluslar arası Film Festivali yönetmeni Elif Dağdeviren son iki yıldır öne çıkan film forumlarının yönetmenler için uluslar arası başlangıçlara yol açtığı görüşünde…. Ayrıca sosyal sorumluluk ve farkındalık hedefi olan festival olarak ayrıştıklarını da söylüyor.

Uluslar arası İstanbul Film Festivali yönetmeni Kerem Ayan ise festivalin gücünü İstanbul'dan ve festivale gönülden bağlı seyircisinden aldığının altını çiziyor, Türkiye ve dünya sinemasından en iyi örneklerin de festivalde heyecenla beklendiğini belirtiyor.

Uluslar arası Ankara Film Festivali yöneticisi İnci Demirkol festivallerin izlenen filmlerin yönetmeni ve oyuncusuyla anında fikr ve duygu alışverişi kurduklarını ve seyircinin hayatında bıraktığı ize de etki ettiğini söylüyor…

Uluslar arası Adana Film Festivali genel müdürü Candan Yaygın ise 'Adana bir sinema kentidir, sanat ve sinemayla dopdoludur' diyerek Yılmaz Güney'in, Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Muzaffer İzgü ve Abidin Dino'nun memleketinde festival olmazsa olmaz diyerek, Adana'nın farkını dile getiriyor.

Yedi yıllık geçmişiyle köklü festivallerin arasında yerleşen Uluslar arası Malatya Film Festivali koordinatörü Hüseyin Namık Yıldırım diğer festivallerin tersine Malatya'nın valilik koordinasyonunda yapıldığını belirtiyor. Amatör ruhla profesyonel bir festival düzenlediklerini belirten Yıldırım festivalin teknik kitaplarla öne çıktığını da vurguluyor.

Eleştiri, röportajlar, vizyon, pek yakında, albümler, kitaplar, festivaller… Hepsi ücretsiz sinema dergisi Cinedergi'nin yeni sayısında.

Festival yöneticilerine sizin için sorduk!

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Festival yöneticilerine sizin için sorduk! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Canlı yayında "Ordu Katar'a satıldı" tartışması! CHP'li Erdal Aksünger, Serkan Toper'in üzerine yürüdü 'Mini etek' sözleri tepki çeken Öykü Çelik, aşkını ilan etti Bilim insanları araştırdı! Koronanın bulaşmasını engelleyen en iyi yöntem sosyal mesafe Güzel sörfçü Palmateer, çırılçıplak soyunup dünyanın en büyük dalgalarına meydan okudu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dört ilimizi uyardı: Vakalar artıyor Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fransa'nın başına beladır" sözlerine yanıt "Yeni evimizde ilk gecemiz" notuyla paylaştı! Şeyma Subaşı Miami'den ev aldı Çekya'da bilim insanları, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok eden kağıt üretti