Fethiye, Hollanda Pazarında Yüzde 15 Artış Bekliyor - Son Dakika

Fethiye, Hollanda Pazarında Yüzde 15 Artış Bekliyor

18.01.2012 16:43
Fethiye, Hollanda Pazarında Yüzde 15 Artış Bekliyor, System.String[]

Hollanda'da düzenlenen Utrecht Fuarı'na katılan Fethiyeli turizmciler, tur operatörleri ile yaptıkları görüşmelerin başarılı geçtiğini belirtti.

Hollanda'da düzenlenen Utrecht Fuarı'na katılan Fethiyeli turizmciler, tur operatörleri ile yaptıkları görüşmelerin başarılı geçtiğini belirtti. Turizmciler, bu yıl Hollanda pazarında yüzde 15 artış beklediklerini açıkladı.

Yurt içi ve yurt dışı fuarlarına katılarak tanıtım atağı başlatan Fethiye Turizm Altyapı Hizmet Birliği(FETAB) üyeleri, geçtiğimiz hafta Hollanda'ya gitti. Burada Avrupa'nın en önemli fuarlarından birisi olarak kabul edilen Utrecht Fuarı'na katılan FETAB üyeleri Hollanda'dan umutlu döndü.

Fuarı değerlendiren FETAB üyesi turizmci Yavuz Torunoğlulları, yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını söyledi. 2012 yılı için Hollanda pazarından yüzde 15 turist artışı beklediklerini kaydeden Torunoğulları, bir yıl içerisinde yurt dışına tatile çıkan Hollandalı turist sayısının 18,4 milyon olduğuna işaret etti. Bu turistlerin ağırlıklı olarak 4 ve 5 yıldızlı otelleri tercih ettiğini ve ortalama 10 gün tatil yaptığını kaydeden Yavuz Torunoğulları, şöyle konuştu: "Hollanda fuarına Avrupa'da yaşanan ekonomik kriz nedeni ile endişeli gittik. Ancak yaptığımız görüşmeler sonrası Hollanda pazarında yüzde 15'lik bir artış olduğunu öğrendik. Bu artış Belçika pazarı içinde geçerli. Bu artış ile Fethiye turizmi bir avantaj yakaladı. Fethiye'ye gelen misafirlerimizi iyi ağırlarsak bu pazarın daha artacağını düşünüyorum. Türkiye şunda İngiltere pazarında ekside görünüyor. Bundan sonra tüm turizm fuarlarında daha etkin olacağız."

Fuara katılan Çiftlik Belediye Başkanı ve Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği Yönetim kurulu üyesi Halil Doğan da Fethiye'nin Hollandalıları kendisine çekecek potansiyelinin bulunduğunu aktardı. Bu bağlamda Hollanda'da Fethiye olarak çok iyi bir tanıtım yaptıklarını ifade eden Doğan, "Bu yıl Turizm Bakanlığımız tanıtıma 3 milyon euro pay ayırmış. Bu pay diğer ülkelerin tanıtıma ayırdığı paydan daha fazla. Biz de FETAB olarak bölgenin tanıtımı için ciddi pay ayırdık. Fuar boyunca Fethiye standına gelenlerin heyecanını görmek bizleri mutlu etti." diye konuştu.

Fethiye, Hollanda Pazarında Yüzde 15 Artış Bekliyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Fethiye, Hollanda Pazarında Yüzde 15 Artış Bekliyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın