Son Dakika Haberleri: Fethiye'ye Yeni Meydan Kazandıracak Projeye Başlandı

Fethiye'ye Yeni Meydan Kazandıracak Projeye Başlandı

7 yıl önce

Fethiye Belediyesi tarafından ilçeye yeni meydan kazandırmak amacıyla planlanan Kent Meydanı Projesi'ne ilk kazma vuruldu.

Fethiye'ye Yeni Meydan Kazandıracak Projeye Başlandı, System.String[]
Fethiye Belediyesi tarafından ilçeye yeni meydan kazandırmak amacıyla planlanan Kent Meydanı Projesi'ne ilk kazma vuruldu. Yeni yılın ilk mesai gününde başlayan proje 6 ay sonra tamamlanacak.

Fethiye Belediyesi, 'Butikşehir Projesi' kapsamında Uğur Mumcu Parkı'nı kent meydanına dönüştürüyor. 26 bin 600 metrekarelik alana sahip Uğur Mumcu Parkı içerisine yapılacak 7 bin 500 metrekarelik yeni meydan için ilk kazma vuruldu. Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü'nün onayladığı 10 bin kişi kapasiteli proje 6 ayda bitirilecek. İş makinelerinuin çalışmaya başladığı proje ile engelliler için araç şarj etme noktaları, çocuklar için oyun parkları yetişkinler için de yürüyüş ve gezinti alanları oluşturulacak.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye Belediyesi'nin, hedeflediği bütün projeleri tek tek hayata geçirdiğini söyledi. Fethiye'den biri iktidar partisinden olmak üzere 2 milletvekilinin Meclis'te olması sebebiyle 2011 seçimlerinden sonra daha rahat bir ortamda çalışma imkânı bulduklarını ifade eden Saatcı, 2012 yılı içerisinde yat limanı ve kurvaziyer iskele projelerini hayata geçirmeyi düşündüklerini açıkladı. Saatcı, Fethiye'nin yeni kent meydanını mayıs ayında hizmete açmayı planladıklarını söyledi. Kent meydanı ile birlikte Uğur Mumcu parkında otopark, anıt, saat kulesi, sanat sokağı ve gezinti mekanları yapılacağını anlatan Saatcı, "Hali hazırda denize sıfır mesafede bulunan Uğur Mumcu Parkı otopark olarak kullanılıyor. Biz denizi araçların değil insanların kullanmasını istiyoruz. Bu bağlamda 26 bin 600 metrekarelik alana sahip parkta yeni bir düzenleme yapacağız. Yapacağımız bu düzenleme ile Fethiye'ye yeni bir kent meydanı kazandıracağız." dedi.Fabrika İşçisinin Vücuduna Demir Çubuklar Saplandı Caner Erkin ile Şükran Ovalı Çiftinin, Yeni Doğan Bebeği Hastaneye Kaldırıldı

Son Dakika! Ankara-Konya Seferini Yapan Yüksek Hızlı Tren Kaza Yaptı: Çok Sayıda Yaralı Var