Fethiye'ye Zeytin Tanesi Büyüklüğünde Dolu Yağdı - Son Dakika

Fethiye'ye Zeytin Tanesi Büyüklüğünde Dolu Yağdı

17.01.2013 13:27
Fethiye'ye Zeytin Tanesi Büyüklüğünde Dolu Yağdı

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde birkaç gündür aralıklarla etkili olan sağanak yağmur, sabaha karşı yerini doluya bıraktı.

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde birkaç gündür aralıklarla etkili olan sağanak yağmur, sabaha karşı yerini doluya bıraktı. Yaklaşık 10 dakika süren dolu yağışı sonrası sokaklar beyaza büründü.

Fethiye'de hava sıcaklığı gece 5 dereceye kadar düşerken, aralıklarla etkili olan sağanak yağmur saat 04.30 sıralarında yerini doluya bıraktı. Aniden şiddetini artıran dolu nedeniyle ilçede sokaklar kısa sürede beyaza büründü. Zeytin tanesi büyüklüğündeki dolu taneleri, görenleri şaşkına çevirdi. Birçok kişi seslere uyanıp evlerinden dışarı çıkarken araçlarında hasar oluşup oluşmadığını kontrol etti.

'BİR İNSANIN BAŞINI YARABİLİRDİ'

Gürültüye uyanıp evden çıktığını belirten Sadike Tunçyürek, Fethiye'de bu kadar şiddetli dolu yağışına nadir rastlandığını söyledi. Dolu tanelerinin çok iri olduğunu belirten Tunçyürek, "Yağış sırasında açıkta gezmek tehlikeli olabilirdi. Bu irilikte bir dolu tanesi insanın başını yarabilir. Evin önündeki araçları kontrol etmek için dışarı çıktım. Ancak herhangi bir hasar oluşmamış. Uzun yıllardır görmediğim bir manzara. Her yer beyaza büründü" diye konuştu.

Fethiye'de sokakları beyaza bürüyen dolu yaklaşık yarım saat sonra tamamen erirken, sabah saatlerinden itibaren hayat normale döndü. Yetkililer ise ilçede yağışlardan kaynaklı herhangi bir su baskını olmadığını açıkladı. - Muğla/ Fethiye

Kaynak: DHA
Muğla'da kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü yakalandı Muğla'da kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü yakalandı Fethiye'de motosiklet sürücülerine reflektif yelek dağıtıldı Fethiye'de motosiklet sürücülerine reflektif yelek dağıtıldı Muğla'da 571 bin 55 hanenin elektriği çöpten üretildi Muğla'da 571 bin 55 hanenin elektriği çöpten üretildi

Son Dakika Güncel Fethiye'ye Zeytin Tanesi Büyüklüğünde Dolu Yağdı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement