Fetö Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu - Son Dakika

Fetö Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu

19.10.2016 19:53
Fetö Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu, System.String[]

Gazeteci-yazar Yavuz Selim Demirağ, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ'ye yönelik mücadelede belirlenen kısmın, buzdağının görünen tarafı olduğunu belirterek, "Bu örgüt sadece terör örgütü değil. O kadar çok cinsel istismar var ki. Benim tespit edebildiğim 40-50 hadise var. Yalvarıyorum size, bu çocukları kurtarmak için bu konunun üzerine gidilsin.

Gazeteci-yazar Yavuz Selim Demirağ, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ'ye yönelik mücadelede belirlenen kısmın, buzdağının görünen tarafı olduğunu belirterek, "Bu örgüt sadece terör örgütü değil. O kadar çok cinsel istismar var ki. Benim tespit edebildiğim 40-50 hadise var. Yalvarıyorum size, bu çocukları kurtarmak için bu konunun üzerine gidilsin." dedi.

FETÖ darbe girişimini araştırma komisyonu, gazeteci-yazar Demirağ'ı dinledi.

1982'den beri FETÖ ile mücadele ettiğini belirten Demirağ, eylül ayında, FETÖ adına bir siyasi partiye sızmaktan gözaltına alındığını ve daha sonra serbest bırakıldığını söyledi.

1982 yılında Kuleli Askeri Lisesinde okurken yaşadıklarını anlatan Demirağ, şöyle devam etti:

"Benim devrem yaklaşık 600 öğrenciydik. Bunların 150 tanesinin ancak İstanbul'da evi ya da evci çıkabileceği birinci derecede yakını vardı. Geri kalanları hafta sonları evlere götürülüyorlardı. Anne baba hasreti çeken, ev yemeği özleyen arkadaşlarımızı evlere davet ettiler, onlar da gittiler. Önce yemek, arkasından dua, sonra iş risalelere kadar gelmeye başlıyordu. Ben itiraz ettim, gitmedim, bunlarla kavga ettim. Hatta birkaçını da bir güzel dövdüm, 'arkadaşlarımızdan elinizi çekin' dedik; o zaman genciz, elimiz fazla kaçmış fazla dövmüşüz.

O zaman bu öğrenciler tespit edilince, rahmetli komutan Doğu Aktulga, son derece titiz bir çalışma yaparak talimat verdi; MİT ve emniyetten uzmanlar geldi ve araştırma yaptı. Yapılan araştırma neticesinde Kuleli Askeri Lisesinde 136 öğrenci tespit edildi. Çevrede de 240 ev tespit edildi. Yüzlerce kişi gözaltına alındı. Kulelide 2 ay devam eden soruşturma süresince gözaltına alınan kişilere psikologlar eşliğinde özel dersler verildi. Onları atmak yerine kazanmak için çabalandı. 134 kişiden 86'sı atıldı, geri kalanları atılmadı. 15 Temmuz gecesinde, bu atılmayanlardan 11 general vardı."

Demirağ, bu örgütün ne kadar tehlikeli olabileceğini lisede keşfettiğini belirterek, "Çünkü iki önemli kurumu, TSK ve emniyeti hedef almışlardı. Ben daha lisede bu iki kuruma sızmaya çalışan örgütün, ileride mutlak surette darbe yapmaya kalkışacağını düşünüyordum da şimdi TSK'nın ve devletin tepesinde olanların bunu öngörememesi hazin bir olay." dedi.

"Komutanlara Brüksel'e gittiklerinde bir hal oluyor"

Emekli Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün o dönem Kara Harp Okulu Alay Komutanı olduğunu belirten Demirağ, "Özkök benim de komutanımdı, hatta beni Menteş kampından atılırken kurtarmıştı. O da diğer komutanlar gibi bir süre Brüksel'de görev yaptı. Komutanlara Brüksel'e gittiklerinde bir hal oluyor. Bu, Hilmi Özkök için de Necdet Özel için de ve diğer komutanlar için de geçerlidir." sözlerini sarf etti.

Gazeteci Demirağ, harp okulundan ayrıldıktan sonra gazeteciliğe başladığını, FETÖ'yü takip altına almaya başladığını söyledi.

FETÖ'nün geçmişte herkese kumpaslar kurduğunu ve bu yönde davalar açtığını ifade eden Demirağ, kendisi hakkında da "konuşmaması ve yazmaması" için bir çok dava açtıklarını ve ceza verdiklerini belirtti.

Demirağ, "İmamların Öcü" kitabı çıktığı zaman, Genelkurmay Başkanlığının, kitabı hakkında suç duyurusunda bulunduğunu kaydederek, "Suç duyurusunda bulunan, şimdi cezaevinde tutuklu olan Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse. Köse, kitabımı 10-15 savcıya dağıtıyor ve 'okuyun ve hemen fezleke hazırlayın' diyor. O yüzden de çok salakça bir fezleke hazırlıyorlar. Suç duyurusunda bulundular, gittim adliyeye ifade verdim, 'kovuşturmaya gerek yok' kararı çıktı." sözlerini sarf etti.

FETÖ evlerinde kalan öğrencilerin cinsel istismara maruz kaldığını iddia eden Demirağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu örgüt sadece terör örgütü değil. Cinsel istismar olayı da var. Ergenekon davasında bir gizli tanık vardı, bu kişi hem tanık hem sanık. Silivri'de verdiği ifadelerde ilginç şeyler ortaya çıktı. O tutanakları mutlaka komisyonun okumasını arzu ediyorum. Diyor ki 'ortaokul talebesiydim, abilerin evlerine giderken orada cinsel istismara, tecavüze uğradım. Daha sonra ben büyüdüm, ben de abi oldum. 24 kişiydi bilinen'. Yüz küsür sene hapis cezası var. Zekeriya Öz diyor ki gel gizli tanık ol, ceza indirimi yapacağım.

Özellikle bu konunun araştırılmasını, bunlarla mücadeledeki psikoloji olarak çok önemsiyorum. O kadar çok cinsel istismar var ki. Ensest ilişkiler gibi bunlar da saklanıyor. Bunlarla ilgili de keşke farklı bir araştırma yapılsa, farklı bir komisyon kurulsa. Benim bildiğim, tespit edebildiğim 40-50 hadise var. Bunun Türkiye genelini bir düşünün. Bu örgütün içindeki cinsel istismar konusunun, önemle yalvarıyorum size... Bu çetenin ağına düşmüş çocuklarımız var. Bu çocukları kurtarmak için bu konunun üzerine ısrarla gidilmesi düşüncesindeyim."

Yavuz Selim Demirağ, FETÖ'nün, örgütle irtibatı kesenlere çok ağır cezalar verdiğini, tehditler, şantajlar yaptığını ifade etti.

"Öğrencinin adı 'cem' diye, Alevi olabilir endişesiyle okuldan attılar"

Hava Kuvvetleri Komutanlığında son 3 yılda 3 bin personelin "ahlaksız" diye atıldığını belirten Demirağ, "Balkonda şort giydiği, bira içtiği için, ahlaksız diye attılar. Harp okulundan 3. 4. sınıfta kolay kolay kimse atılmaz ama son 5 yılda 3. sınıftan atılan oldu. Öğrencinin adı 'cem' diye, Alevi olabilir endişesiyle okuldan attılar. Allah adına aldatan bu alçakların yüzünden Sünni olan meşrebimi değiştirdim, Alevi oldum. Değişmez diyorlar ama kendi adıma değiştirdim." değerlendirmesini yaptı.

FETÖ'nün hala tehlikeli olduğunu belirten Demirağ, "Bu belirlenen, buzdağının görünen tarafı. Askeriyede hala varlar, gizlenmiş çok kişi var. Umarım 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu, tarihin kendisine yüklediği bu tarihi misyonda, inşallah gözleri kapalı çıkmaz." dedi.

Milletvekillerinin sorularını da yanıtlayan Demirağ, Türk ordusunun tarihinin 2 bin 300 yıllık olduğunu anımsatarak, "Türk ordusunun yazılmamış teamülleri vardır. Ordunun önce geleneklerini yıktılar, kulağının kenarından tek kurşun geçmemiş insanları kurmay yaptılar." ifadesini kullandı.

Gazeteci Demirağ, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile ilgili soru üzerine, "Sayın Hulusi Akar'ı yargılayacak değilim ama Akar, kaç defa kıta görevi yapmıştır? General olmanın, terfi etmenin şartları vardır, kuvvet ve ordu komutanlığı yapmamış tek Genelkurmay Başkanıdır." diye konuştu.

Savcı Zekeriya Öz'ün insanlara şantaj yaptığını, kasetler izlettirerek tehdit ettiğini kaydeden Demirağ, "Fakat beni o zaman gözaltına alamadı. Çünkü, bende özel durumları ile ilgili bilgiler vardı." dedi.

Demirağ, FETÖ'nün, Kara Kuvvetleri Komutanlığı zor olduğu için en çok Hava Kuvvetleri Komutanlığında örgütlendiğini ifade ederek, örgütte katalog evlilikleri ile yakın tanıdıklarla evliliklerin çok olduğunu, mesela eski milletvekili Muhammet Çetin'in kız kardeşinin bir general ile evli olduğunu söyledi.

"Sümüklü meczup" dediği Fetullah Gülen'in, " 10 Kasım'da çıkacaksınız" dediğini belirten Demirağ, "Niye 10 Kasım? Adamın asıl doğum günü 1941 ama bunu 1938'e çekiyor. Atatürk'ün yerine doğmuş gibi. Bu meczuba inananlar, profesörler var." sözlerini kullandı.

Demirağ, "Cumhurbaşkanı'nın FETÖ konusunda mücadelesindeki samimiyetine, kararlılığına inanıyorum, keşke onun kadar 3 kişi daha olsa." dedi.

"Darbe başarılı olsa ne olurdu?" sorusuna Demirağ, "Allah bizi korudu, ülkücülerin bir sözü vardır: Tanrı Türk'ü korudu. Darbe girişimi gece üçte olsaydı, halk sokakta olmayacaktı daha farklı olabilirdi. O zaman bir iki ay sokak sokak çatışabilirdik, kan akardı. Akıncı Üssü'nde ceset torbaları hazırlanmıştı. Koca koca adamlar, Pensilvanya'daki kardinalin tırnağını cüzdanlarına koyuyorlar. Ülkeye gelse peygamber olarak ilan edilebilirdi; Gülen'in bir dinini, ona ait bir dini ortaya atabilirlerdi." yanıtını verdi.

"Amerikasız darbe yapılmaz"

Gazeteci Demirağ, ABD'nin darbelerdeki rolüne de değindiği konuşmasında, "Amerikasız darbe yapılmaz. Afrika'da koca koca ülkeler bölündü, 800 bin insan öldü. Başta Amerika olmak üzere küresel güçlersiz, bunlarsız darbe gerçekleştirmek zor. Darbe girişimi başarılı olmadı. ABD'liler bu kadar salak mı derseniz, evet - afedersiniz - salaktırlar. Amerika'da lise mezunu olup da çarpım tablosunu bile bilmeyen embesiller vardır." sözlerini sarf etti.

FETÖ'cülerin başarısız oldukları darbe girişiminin intikamını almak için önemli bir kaç suikast girişiminde bulunabileceklerini düşündüğünü iddia eden Demirağ, "Birinci hedefleri Cumhurbaşkanı olacaktır. Önemli kişi hedeflerinden endişe ediyorum." dedi.

Fetö Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Fetö Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu - Son Dakika


Son Dakika

Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti 00:21 Fiziksel değişimiyle olay olan Miray Daner, estetik iddialarını reddetti Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar 23:30 Türkiye'ye dev yatırım hazırlığı! Aramızı düzelttiğimiz Birleşik Arap Emirlikleri'nden milyar dolarlarla geliyorlar Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi Lavrov'dan Türkiye'ye İdlib eleştirisi: Biraz yavaş ilerliyor 22:11 Erdoğan-Putin görüşmesi öncesi Lavrov'dan Türkiye'ye İdlib eleştirisi: Biraz yavaş ilerliyor
ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı 18:54 ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık 16:18 Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık Sınırları zorlayan Aynur Aydın, 15:48 Sınırları zorlayan Aynur Aydın, "Aşk" mesajlı iç çamaşırıyla poz verdi
ABD'li televizyon kanalı Erdoğan'ın açıklamalarından rahatsız oldu: Bize rağmen meydan okuyor 14:47 ABD'li televizyon kanalı Erdoğan'ın açıklamalarından rahatsız oldu: Bize rağmen meydan okuyor Çocuklarının babası Serdar Oral'ın ani ölümüyle yıkılan Özgü Namal, aylar sonra ilk kez oğluyla görüntüledi 14:24 Çocuklarının babası Serdar Oral'ın ani ölümüyle yıkılan Özgü Namal, aylar sonra ilk kez oğluyla görüntüledi
Advertisement